Teknik Direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki U18 Milli Takımımız, Rusya'da düzenlenen Valentin Granatkin Turnuvası ilk maçında Letonya'yı 5-0 yendi. Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki Peterburgsky Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 22 ve 49. dakikalarda Ali Kuçik, 41. dakikada penaltıdan Emre Çolak, 73. dakikada Mustafa Olcaytu Ergen ve 76. dakikada Cem Sultan kaydetti.
Valentin Granatkin Turnuvası'nda oynanan günün diğer maçlarında Ukrayna, Belçika'yı 3-0, Belarus ise Azerbaycan'ı 1-0 mağlup ederken, Rusya, Şili ile 2-2 berabere kaldı.
U18 Milli Takımımızın kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:
Caner ÖZTEL, Cem SULTAN, Emrah YOLLU, Emre ÇOLAK, Semih KAYA (Galatasaray A.Ş.), Ahmet Erhan BİLİCİ, Ali KUÇİK, Necip UYSAL (Beşiktaş A.Ş.), Alper PİLİÇ, Sertaç EREN, Özgür ÇEK (Fenerbahçe), Metin UÇAR (Gençlerbirliği), Alper KALEMCİ (Hacettepespor), Eren ALBAYRAK (Bursaspor), Ali HELVACI (Denizlispor), Rıdvan ŞİMŞEK (Karşıyaka), Mustafa Olcaytu ERGEN (Malatyaspsor), Erhan KARAYER (Dardanelspor A.Ş.).
Valentin Granatkin Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle:
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. Belarus |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
3 |
2. Rusya |
1 |
0 |
1 |
0 |
2 |
2 |
0 |
1 |
3. Şili |
1 |
0 |
1 |
0 |
2 |
2 |
0 |
1 |
4. Azerbaycan |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
0 |
-1 |
0 |
|
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
AV |
P |
1. TÜRKİYE |
1 |
1 |
0 |
0 |
5 |
0 |
5 |
3 |
2. Ukrayna |
1 |
1 |
0 |
0 |
3 |
0 |
3 |
3 |
3. Belçika |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
-3 |
0 |
4. Letonya |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
5 |
-5 |
0 |
|
Maç |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
1. Takım |
Stat |
B Grubu |
05.01.2009-12:00 |
TÜRKİYE |
5 - 0 |
Letonya |
Peterburgsky |
A Grubu |
05.01.2009-14:00 |
Belarus |
1 - 0 |
Azerbaycan |
Peterburgsky |
B Grubu |
05.01.2009-16:00 |
Belçika |
0 - 3 |
Ukrayna |
Peterburgsky |
A Grubu |
05.01.2009-18:30 |
Rusya |
2 - 2 |
Şili |
Peterburgsky |
B Grubu |
07.01.2009-12:00 |
Letonya |
- |
Ukrayna |
Peterburgsky |
A Grubu |
07.01.2009-14:00 |
Şili |
- |
Belarus |
Peterburgsky |
B Grubu |
07.01.2009-16:00 |
TÜRKİYE |
- |
Belçika |
Peterburgsky |
A Grubu |
07.01.2009-18:30 |
Azerbaycan |
- |
Rusya |
Peterburgsky |
B Grubu |
09.01.2009-12:00 |
Belçika |
- |
Letonya |
Peterburgsky |
A Grubu |
09.01.2009-14:00 |
Şili |
- |
Azerbaycan |
Peterburgsky |
B Grubu |
09.01.2009-16:00 |
TÜRKİYE |
- |
Ukrayna |
Peterburgsky |
A Grubu |
09.01.2009-18:30 |
Rusya |
- |
Belarus |
Peterburgsky |
7.'lik-8.'lik |
11.01.2009-11:00 |
A Grubu 4.'sü |
- |
B Grubu 4.'sü |
Peterburgsky |
5.'lik-6.'lık |
11.01.2009-13:00 |
A Grubu 3.'sü |
- |
B Grubu 3.'sü |
Peterburgsky |
3.'lük-4.lük |
11.01.2009-15:00 |
A Grubu 2.'si |
- |
B Grubu 2.'si |
Peterburgsky |
FİNAL |
11.01.2009-17:30 |
A Grubu 1.'si |
- |
B Grubu 1.'si |
Peterburgsky |