TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
U16 Milli Takımı öğrencilerle buluştu (Video) 16.01.2015
U16 Milli Takımı öğrencilerle buluştu (Video)
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 16.'sı düzenlenen 2015 Mercedes-Benz Ege Kupası karşılaşmaları için Manisa'da kampta bulunan U16 Milli Takımımız, Manisa Murat Germen ve Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar'ın startını verdiği 'Kulüp-Okul-Futbol' projesi kapsamında ziyaret edilen iki okulda, ay-yıldızlı oyuncularımız, çocukların sorularını yanıtladı. U16 Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan, antrenör İsmail Demiriz ve takım kaptanı Cafer Tosun'un konuşmacı olarak katıldığı bir de panelin düzenlendiği ziyarete , öğrenciler büyük ilgi gösterdi.

Futbolun küçük yaşlarda oynanması gerektiğini belirten U16 Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan, "Federasyonumuz bu kapsamda 'Kulüp-Okul-Futbol' projesi ortaya koydu. Tüm illerde geliştirilerek yapılacak bu organizasyonda futbola başlama yaşının küçülmesini sağlayacağız. Bu da  futbolumuza çok önemli bir katkı sağlayacak" dedi.

Manisa'da bulunmaktan çok mutluluk duyduklarını belirten Ceyhan, "Bir hafta boyunca Manisa ve ilçelerinde düzenlenecek Ege Kupası'nda finale çıkmak istiyoruz. Manisalı futbolseverleri yanımızda görmek ve desteklerini hissetmek istiyoruz" diye konuştu.

Murat Germen İlköğretim Okulu Müdürü Ercan Ayyıldız ise U16 Milli Takımı'nı okullarında ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk yaşadıklarını belirterek, Manisa'da düzenlenecek Ege Kupası'nda başarı dileklerini iletti.

Ali Rıza Çevik İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Ödemiş de okullarında ilk kez böyle bir coşku yaşadıklarını belirterek genç futbolculara teşekkür etti.

U16 Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan, her iki okul müdürlerine ay-yıldızlı forma hediye etti.


Geri
İleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.