TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Türkiye-Lüksemburg maçı taraftar bilgilendirmesi 22.09.2022
Türkiye-Lüksemburg maçı taraftar bilgilendirmesi

A Milli Takımımız, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grup 5. maçında Lüksemburg ile İstanbul'da karşı karşıya gelecek. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu'nda saat 21.45'te başlayacak maç TRT 1'den naklen yayınlanacak.

Maça gelecek seyircilerimizin stadyuma rahat ve zamanında ulaşmaları, emniyetli ve güvenli şekilde maç atmosferini yaşamaları adına, aşağıdaki kurallara riayet etmeleri gerekmektedir:

 1. Stadyum kapı açılış saati 19:45'tir. Seyircilerin stadyuma, girişlerde sorun yaşamaması adına erken gelmeleri gerekmektedir.

 2. Stadyuma www.passo.com.tr ve Passo Mobil Uygulama'dan satın alınan biletler ile giriş yapılabilecek olup, Passo dışında farklı sitelerden alınan biletler hususunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

 3. Stadyuma METRO ile gelecek seyirciler için en yakın BAŞAKŞEHİR/METROKENT istasyonu kullanılmalıdır. Maç nedeni ile gece 01:00'e kadar bu istasyon faal olacaktır. (M1A,M1B, M2, M3, M7 hatları 01:00'e kadar, M4-M5 hatları 02:00'ye kadar uzatılmıştır.)

 4. Maç sonrası stadyumdan, BAŞAKŞEHİR/METROKENT Metro istasyonuna İETT seferleri yapılacaktır.

 5. Seyircilerimizin, stadyum çevresindeki Ordu Caddesi ve Yunus Emre Caddesi tarafından stadyuma ulaşmaları gerekmektedir.

 6. Özel araç ile gelecek seyirciler, stadyumun Batı tarafındaki A,C,D otoparklarına park edebilirler.

 7. Başakşehir Devlet Hastanesi karşısındaki yol maç günü ulaşıma kapanacaktır.

 8. Engelli seyirci giriş kapıları, stadyumun 4 köşesinde de bulunmaktadır.

 9. Cep telefonundaki biletle girmek isteyen seyircilerimizin, cep telefonu ışığını en üst seviyede ayarlayıp, turnikede bileti okutması gerekmektedir, aksi takdirde girişleri yavaşlatacak durumlar oluşabilir.

 10. Bilet ile ilgili sorun yaşayan seyircilerimize, bilet gişelerindeki 'yardım masası'ndaki görevliler tarafından yardımcı olunacaktır.

 11. Milli takımımızın UEFA tarafından disiplin cezasına çarptırılmaması ve sonraki maçlarımızın seyircisiz olarak oynanmaması adına,

  a. Tüm tribün merdivenlerinin boş bırakılması ve merdivenlere oturulmaması, stadyuma aşağıda belirtilen yasaklı maddeler ile girilmemesi ve kesinlikle saha alanına girilmemesi ya da teşebbüs edilmemesi,

  b. Stadyuma meşale sokulmaması, sokmaya çalışanların en yakın güvenlik görevlisine bildirilmesi gerekmektedir.

 12. Stadyum içerisinde tüm seyircilerimize, turnike girişi sonrası bayrak dağıtılacaktır. 

 13. Stadyuma girişlerde, güvenlik yetkililerimizin aldığı karar nedeni ile bayrak olarak sadece iki ülke bayrağı alınacaktır, bunun dışında herhangi bir bayrak stadyuma alınmayacaktır.

 14. Güvenlik yetkililerinin aldığı karar kapsamında, stadyuma şemsiye ile giriş yapılamayacak olup, seyircilerimizin gerekli tedbirleri alması gerekmektedir.

 15. Stadyuma alınması yasak maddeler şu şekildedir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, harici şarj aleti (powerbank), A4 boyutundan büyük çantalar, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, delici, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler.

 16. Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sağlık odalarındaki ve stadyum dışındaki ambülanslarda bulunan, acil müdahale görevlilerinden, ilk yardım konusunda yardım alınabilir. Stadyum etrafında yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.