TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Türkiye-Çekya maçı taraftar bilgilendirmesi 19.11.2022
Türkiye-Çekya maçı taraftar bilgilendirmesi
A Milli Takımımız, EURO2024 Avrupa Şampiyonası öncesi hazırlık maçında Çekya ile Gaziantep'te karşı karşıya gelecek. Kalyon Stadyumu'nda oynanacak maç saat 20.00'de başlayacaktır.

Maça gelecek seyircilerimizin stadyuma rahat ve zamanında ulaşmaları, emniyetli ve güvenli şekilde maç atmosferini yaşamaları adına, aşağıdaki kurallara riayet etmeleri gerekmektedir:

 1. Stadyum kapı açılış saati 17:00'dir. Seyircilerin stadyuma, girişlerde sorun yaşamaması adına erken gelmeleri gerekmektedir.

 2. Maça gelecek seyircilerimizin GAZİRAY ulaşım sistemini kullanarak ulaşımlarını sağlaması önem arz etmektedir. Ücretsiz olarak kullanılabilen hattı, maç nedeni ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ek seferler organize etmiş olup, 22:40 saatine kadar seferler hizmet verecektir. GAZİRAY'ın stadyumun kuzeyinde "Stadyum İstasyonu" ve güneyinde "Beylerbeyi İstasyonu" olmak üzere iki istasyonu bulunmaktadır.

 3. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından ayrıca, stadyuma temas eden BO8, B29, B35, B44, B46, B58, B59, B61, B61-1, B77, B78, B84, B89 otobüs hatları saat 16:00 - 00:00 arasında ücretsiz hizmet verecektir.

 4. Stadyuma www.passo.com.tr ve Passo Mobil Uygulama'dan satın alınan biletler ile giriş yapılabilecek olup, Passo dışında farklı sitelerden alınan biletler hususunda sorumluluk kabul edilmeyecektir.

 5. Stadyuma seyirci kabulü G1 (güney ve doğu tribün), G3 (kapalı otopark protokol araç girişi), G5 (protokol), G6 (vip, loca), G7 (Kuzey ve Batı tribün) kapılarından yapılacaktır.

 6. Cep telefonundaki biletle girmek isteyen seyircilerimizin, cep telefonu ışığını en üst seviyede ayarlayıp, turnikede bileti okutması gerekmektedir, aksi takdirde girişleri yavaşlatacak durumlar oluşabilir.

 7. Bilet ile ilgili sorun yaşayan seyircilerimize, bilet gişelerindeki 'yardım masası'ndaki görevliler tarafından yardımcı olunacaktır.

 8. Tribündeki sorun yaşanmaması ve emniyetli şekilde maç organizasyonunun yapılması adına;

  a. Tüm tribün merdivenlerinin boş bırakılması ve merdivenlere oturulmaması, stadyuma aşağıda belirtilen yasaklı maddeler ile girilmemesi ve kesinlikle saha alanına girilmemesi ya da teşebbüs edilmemesi,

  b. Stadyuma meşale sokulmaması, sokmaya çalışanların en yakın güvenlik görevlisine bildirilmesi gerekmektedir.

 9. Stadyum içerisinde tüm seyircilerimize, turnike girişi sonrası bayrak dağıtılacaktır.

 10. Stadyuma girişlerde, güvenlik yetkililerimizin aldığı karar nedeni ile bayrak olarak sadece iki ülke bayrağı alınacaktır, bunun dışında herhangi bir bayrak stadyuma alınmayacaktır.

 11. Stadyuma alınması yasak maddeler şu şekildedir: Bozuk para, çakmak, selfie çubuğu, A4 boyutundan büyük çantalar, parfüm ve deodorant şişeleri, lazer pointer, kamera, fotoğraf makinası, şarj cihazı, sarj güç adaptörü (powerbank), ses çıkaran araçlar (vuvuzela, megafon, düdük vb), tahta, demir sopalı bayrak flamalar, ağzı kapalı (cam-kutu) içecek kutuları, sırt çantası, valiz, ruhsatlı olsa dahi ateşli silahlar, delici, kesici, ezici, bereleyici veya delici aletler ile patlayıcı, parlayıcı, yanıcı veya yakıcı maddeler, uyuşturucu veya uyarıcı maddeler ve ilgili mevzuatın belirlediği esaslara aykırı olarak alkollü içecekler.

 12. Acil durumlarda, tribünlerde bulunan seyirci sağlık odalarındaki ve stadyum dışındaki ambülanslarda bulunan, acil müdahale görevlilerinden, ilk yardım konusunda yardım alınabilir. Stadyum etrafında yeterli miktarda ambulans görevlendirilmesi yapılmıştır.

 13. İl Sağlık Müdürlüğü ve özel sağlık kuruluşumuz Acıbadem tarafından toplamda 6 adet ambülans acil durumlar için görev yapacaktır.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.