TR
EN
Stefan Kuntz'dan Medipol Başakşehir'e Ziyaret 5.03.2023
Stefan Kuntzdan Medipol Başakşehire Ziyaret
UEFA EURO 2024 eleme maçlarının başlamasından önce Süper Lig'de çalışan meslektaşlarına yaptığı ziyaretleri sürdüren A Millî Takım Teknik Direktörümüz Stefan Kuntz, bugün Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Emre Belözoğlu'nun misafiri oldu.

Alman çalıştırıcı, Belözoğlu ile A Millî Takım'ın yaklaşan karşılaşmaları ve A Millî Takım oyuncu havuzundaki futbolcuların güncel durumları hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Kuntz'a ziyaretinde A Millî Takım Kaleci Antrenörü Emrah Karakovan ve İdari Menajer Mert Tuncay eşlik ederken, görüşmeye Başakşehir tarafından da Belözoğlu'nun yardımcıları ve Operasyon Direktörü Murat Yaman katıldı.

Görüşme sonrası açıklama yapan Kuntz, bugünkü ziyaretin biraz daha farklı olduğunu ifade ederek şunları söyledi: "Futbolculuk döneminde A Millî Takım'da 100'ün üzerinde maça çıkmış ve uzun süre kaptanlık yapmış bir meslektaşımla görüştüm. Millî Takım'daki deneyimlerini ve Süper Lig hakkındaki düşüncelerini dinlemek önemliydi. EURO 2024 Elemeleri'ndeki ilk maçlarımızda başarımızı etkileyebilecek faktörleri tartıştık. Harika bir görüşme oldu diyebilirim. Mart ayındaki kampımıza hassasiyetle yaklaşıyoruz. Teknik direktör ve oyuncularla sıcak ilişkilerin bizim en doğru kararları almamıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Ziyaretlerimiz sürecek."

A Millî Takımımız, 2024 Avrupa Şampiyonası Elemeleri'ne 25 Mart'ta deplasmanda Ermenistan ve 28 Mart'ta Bursa'da Hırvatistan ile oynayacağı karşılaşmalarla başlayacak.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız