TR
EN
Hamit Altıntop ve Stefan Kuntz'dan DFB Pro Lisans Kursu'na Ziyaret 5.05.2023
Hamit Altıntop ve Stefan Kuntzdan DFB Pro Lisans Kursuna Ziyaret
Geri
İleri
TFF Millî Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop ve A Millî Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, program kapsamında bir aşaması Türkiye'de düzenlenen Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Pro Lisans Kursu'nun katılımcılarıyla bir araya geldi.

TFF Hasan Doğan Millî Takımlar Tesisleri'nde kursiyerler ile birer sohbet toplantısı gerçekleştiren Altıntop ve Kuntz, katılımcılarla tecrübelerini paylaştı.

Alman teknik adam, Almanya'da ve ülke dışında teknik direktörlük yapmanın farklılıkları konusuna değinirken, Altıntop ise, futbolculuk sonrası yöneticiliğe geçiş süreci ve millî takımlarda üstlendiği görevler hakkında kursiyerlere bilgi verip antrenör eğitimi, teknik yapılanma ve akademi projeleri konularında atılan adımları katılımcılara anlattı. Her iki isim de oturumların son bölümünde kursiyerlerin sorularını yanıtladı.

16 katılımcının yer aldığı ve 16 modülden oluşan eğitim programının Türkiye'de organize edilen beşincisi modülü "Geçiş Oyunu" temasına ayrıldı. Pratik ve teorik çalışmaların birlikte verildiği programın bazı oturumlarına iki spor psikoloğu da katıldı.

Almanya Futbol Federasyonu'nda Antrenör Eğitim Direktörü ve Almanya Ümit Millî Takımı Yardımcı Antrenörü olarak görev yapan, geçmişte de Stefan Kuntz'un yardımcısı olarak çalışmış olan Daniel Niedzkowski, kursa ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Kursumuzun uluslararası bir kimliğe sahip olmasına ve kültürler arası etkileşime çok dikkat ediyoruz. Günümüzde bir antrenörün çok kültürlü yeterliliği ve kültürler arası iletişimdeki başarısı büyük önem taşıyor. Daha önce Stefan Kuntz ile çalıştığımız için kursumuzun bir modülünü burada düzenlemeyi karar verdik. Bu bakımdan, Hamit Altıntop ve Stefan Kuntz'un kursiyerlerimizle uzman görüşlerini paylaşması bizler için çok değerliydi. Kendilerine bizlere vakit ayırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. TFF'nin harika tesislerinde iki gün geçirdik. Bize gösterilen misafirperverlik için müteşekkiriz."

Geri
İleri