TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
"Futbol Sadece Bir Oyundur" gösterisi 20 bin çocuğa ulaştı 23.12.2011
"Futbol Sadece Bir Oyundur" gösterisi 20 bin çocuğa ulaştı
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu'nun sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirdiği "Futbol Sadece Bir Oyundur" adlı tiyatro gösterisi, 2011 yılının son oyununu İstanbul Ataşehir'deki İhsan Kurşunoğlu İlköğretim Okulu'nda oynandı.

Enis Fosforoğlu Tiyatrosu tarafından yazılıp oynanan gösteriyi 300 çocuk seyrederken, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanvekili Lutfi Arıboğan, oyun öncesinde tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu'na katkılarından dolayı plaket verdi.

Kasım-Aralık 2010'da 11 ilde 28 kez sergilenerek 15 bini aşkın çocuğa ulaşan "Futbol Sadece Bir Oyundur" çocuk oyununun ikinci yıl galası 29 Ekim Cumartesi günü Göztepe Halis Kurtça Kültür Merkezi'nde yapıldı. Bunu takiben oyun TED Koleji'nde, Acarkent ve Ataşehir Doğa Koleji'nde, Fatin Hoca İlköğretim Okulu, Doğuş Koleji, Kavacık Zafer Sarıyer İlköğretim Okulu Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulu'nda ve Ataşehir Öğretmenevi'nde sergilendi. 29 Ekim'den bu yana İstanbul'da sergilenen 20 ücretsiz gösteri ile 5 bin 364 çocuk bu güzel oyunu seyretme imkanına kavuştu.

Bilinçli taraftarlar bu oyunla yetişiyor

"Futbol Sadece Bir Oyundur" gösterisinin 2011 yılında futboldaki en güzel olaylardan biri olduğuna değinen TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan, "Futbol Sadece Bir Oyundur" diyerek başladığımız bu güzel projede 1 yılı geride bıraktık. Geçtiğimiz Kasım ayında değerli sanatçı Enis Fosforoğlu ve tiyatrosu ile başlattığımız bu tiyatro oyunu 12 ilde 20 bini aşkın çocuğa ulaştı.
 
'Futbol Sadece Bir Oyundur', geleceğin futbolseverleri ve sporcuları olacak bu çocuklarımızın bilinçli bir taraftar olmasını sağlayacak. ''Değerli sanatçımız Enis Fosforoglu'nun yarattığı ve çocuklara gerçek bir sporseverlik ruhu veren bu tiyatro oyunu, hem ülkemizde hem de UEFA nezdinde ciddi ilgi gördü. Tiyatro yoluyla çocuklarımıza küçük yaşta arzu ettiğimiz taraftar psikolojisini oluşturacak eğitimlerin verilmesinden çok mutluyuz. TFF olarak bu tarz projeleri çok destekliyoruz.''

UEFA'dan özel tebrik

HERKESiçinFUTBOL programı kapsamında çocuklara futbol sevgisini, saygıyı ve fair play kavramlarını aşılamayı amaçlayan TFF, bu konuda Enis Fosforoğlu Çocuk Tiyatrosu ile işbirliği yaptı.

Geleceğin centilmen ve saygılı futbol seyircisini yaratmayı hedefleyen oyun, Ekim ayında UEFA tarafından da, "Türkiye Futbol Federasyonu'nu bu yaratıcı girişim için tebrik ediyoruz. Çocuklara futbol sevgisini, saygı ruhunu ve fair-play'i tanıtmak için tiyatroyu kullanmak eşsiz bir yaklaşımdır. Enis Fosforoğlu'na da en iyi dileklerimizi iletiyoruz" ifadeleriyle kutlanmıştı.

Lutfi Arıboğan da "UEFA 2 ay önce gönderdiği teşekkür mektubu ile projenin diğer ülkelere de örnek olacağını belirterek, 50 adet UEFA Respect/Saygı futbol topu gönderdi. Biz de topları, geleceğin centilmen ve saygılı futbol seyircisini yaratmayı hedefleyen oyununun 29 Ekim'den bu yana sergilenen bölümlerine gelen çocuk seyircilere dağıttık" dedi.

Günlük yaşamımızda futbolun yerini, önemini konu alan ve tiyatro sanatçısı Enis Fosforoğlu tarafından hazırlanan "Futbol Sadece bir Oyundur", futboldaki şiddeti sorgulayarak oyunun güzel yönlerini göstermeyi, çocukları iyi birer katılımcı ve taraftar olmaya davet etmeyi amaçlıyor.

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.