TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 


 
FGD'den antrenör eğitimi ile genç oyuncu gelişimini birleştiren proje 2.06.2022
FGDden antrenör eğitimi ile genç oyuncu gelişimini birleştiren proje

Türk futbolunun gelişimini sağlama misyonu ile çalışmalarını sürdüren TFF Futbol Gelişim Direktörlüğü,  faaliyet alanları arasında yer alan "Antrenör Eğitimi'' ve "Genç Oyuncu Gelişimi"ni bir araya getirecek yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Bu kapsamda hem donanımlı antrenörlerin "FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı"nda yer alması hem de genç takımlarda çalışan antrenörlerin "FGD Antrenör Eğitim Programı" kapsamındaki eğitimlerine süreklilik kazandırılması hedefleniyor. 

TFF ile Süper Lig, 1. Lig, 2 . Lig ve 3. Lig kulüpleri arasındaki iş birliğini artıracak bu proje çerçevesinde; kulüplerde görev alan gençlik gelişim teknik sorumlularına verilecek özel bir eğitim ile "TFF Antrenör Eğitimcisi" kimliğinin kazandırılması amaçlanıyor. 2022-23 sezonu itibariyle Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig'de yer alan profesyonel kulüplerde görev alacak gençlik gelişim teknik sorumlularının, kendi kulüplerinde çalışan ve FGD antrenör eğitim programlarına katılan tüm antrenörlerin kulüp ortamındaki faaliyetlerini gözlemlemeleri, değerlendirmeleri ve gelişim süreçlerini Futbol Gelişim Direktörlüğü'ne raporlamaları öngörülüyor.

Proje kapsamında gençlik gelişim programı teknik sorumlularının katılacağı eğitimlerin bir kısmının online bir kısmının ise yüz yüze gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Oğuz Çetin: "Amaç futbolun gelişimi adına sinerji yaratmak"

Konuyla ilgili detayları aktaran TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, projenin "FGD Antrenör Eğitim Programları" ile "FGD Genç Oyuncu Gelişim Programı" arasında bir bütünlük sağlayacağını belirtti. 'Amacımız futbolun gelişimi adına bir sinerji yaratmak' diyen Çetin, futbolun gelişimi noktasında TFF'nin profesyonel kulüpler ile iş birliği içerisinde olması gerektiğini söyledi.

Oğuz Çetin, bu köprüyü kurmak adına profesyonel kulüplerin gençlik geliştirme teknik sorumlularından yararlanılacağını ifade etti. Antrenör eğitiminin antrenör eğitim programları ile sınırlı kalmaması gerektiğini vurgulayan Çetin, yeni uygulamayla birlikte antrenörlerin eğitimi ve gelişimi için, çalıştıkları kulüp ortamında da izleneceğini ve değerlendirileceğini kaydetti. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, bu yeni hamlenin ortak bir eğitim anlayışı ve genç futbolcu gelişimi adına son derece önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
E- Bülten

 
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.