TR
EN

Site İçi Arama
Detaylı Arama
TFF » Haberler » Hakemler » Hakemler Detay Sayfası
TFF Hakem Akademisi I. Ulusal Sporda Yapay Zeka Zirvesi'nde Yer Aldı 7.06.2024
TFF Hakem Akademisi I. Ulusal Sporda Yapay Zeka Zirvesinde Yer Aldı

Nişantaşı Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen I. Ulusal Sporda Yapay Zeka Zirvesi'ndeki "Futbol Hakemliğinde Yapay Zeka Devrimi: Teknoloji, Adalet ve Oyun Kalitesi" başlıklı oturumda TFF Hakem Akademisi Direktörü Dr. Erden Or konuşmacı olarak yer aldı.

Spor Yazarı ve eski hakem Murat Fevzi Tanırlı'nın da konuşmacı olarak yer aldığı oturumda konuşan Dr. Erden Or, Hakem Akademisi'nin eğitimlerde kullanmaya başladığı yapay zeka uygulamaları hakkında bilgi verdi. Or, konuşmasında "Karar" kavramının önemini vurgulayarak, hakemlik ile ilgili farklı alanlarda alınacak kararların objektifliği noktasında yapay zekanın kullanılabileceğini ve bu şekilde güvenilirliğin de artacağını belirtti.  

Hakem Akademisi'nin kurulduğu ilk günden bu yana son teknolojileri takip eden bir anlayış içerisinde olduğunun altını çizen Dr. Erden Or, önceliklerinin şeffaf, ölçülebilir ve adil bir yapı kurmak olduğunu ifade etti. Bu kapsamda Hakem Akademisi bünyesinde kurulan psikoteknik laboratuvar, VAR Simulasyon Odası, hayata geçirilen Hakem Koçluğu projesi, Hakemler için Maç Analizi uygulamaları ve eğitimlerde yapılan yenilikler hakkında da bilgi verdi. 

 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız