TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Temsilcilerimizin rakipleri belli oldu 3.08.2007
Temsilcilerimizin rakipleri belli oldu

İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezinde yapılan kura çekiminde Fenerbahçe, Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turunda Belçika'nın RSC Anderlecht, Beşiktaş ise 2. ön eleme turunu geçmesi halinde İsviçre'nin FC Zürich takımıyla eşleşti.

Fenerbahçe, bu sezon Avrupa kupalarındaki ilk maçını Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynayacak.

Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turunda Moldova'nın Sheriff Tiraspol ile oynayan ve rövanş için 1-0'lık avantaj yakalayan Beşiktaş ise 3. ön eleme turunda İsviçre'nin FC Zürih ekibiyle kapışacak.

Beşiktaş 3. ön eleme turuna çıkması halinde ilk maçını deplasmanda, rövanş karşılaşmasını ise İnönü Stadı'nda yapacak.

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu ilk maçları 14-15 Ağustos, rövanş mücadeleleri ise 28-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

UEFA Kupası'ndaki temsilcilerimizin rakipleri

UEFA Kupası 2. ön eleme turu kuraları da İsviçre'nin Nyon kentinde çekildi. Galatasaray, Hırvatistan'ın Slaven Koprivnica, Kayseri Erciyesspor ise İsrail'in Maccabi Tel Aviv takımıyla eşleşti. İki Türk takımıyla birlikte 62 takım kura çekimine katılırken, 2. ön eleme turu ilk maçları 16 Ağustos'ta oynanacak. Bu maçların rövanş karşılaşmaları ise 30 Ağustos'ta yapılacak.

Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turundaki eşleşmeler şöyle:

FENERBAHÇE (Türkiye) - RSC Anderlecht (Belçika)
FC Zürih (İsviçre) - Sheriff (Moldova)-BEŞİKTAŞ maçının galibi
Hafnarfjordur (İzlanda)-BATE Borisov (Belarus) maçıyla Zaglebie Lubin (Polonya)-FC Steaua Bükreş (Romanya) maçının galibi
Tampere United (Finlandiya)-Levski Sofia (Bulgaristan) maçıyla Astana (Kazakistan)-Rosenborg (Norveç) maçının galibi
Spartak Moskova (Rusya) - Celtic FC (İskoçya)
Werder Bremen (Almanya) - Domzale (Slovenya)-Dinamo Zagreb (Hırvatistan) maçının galibi
FK Ventspils (Letonya)-Salzburg (Avustrya) maçıyla Pyunik (Armenistan)-Shakhtar Donetsk (Ukrayna) maçının galibi
AFC Ajax (Hollanda) - MSK Zilina (Slovakia)-SK Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) maçının galibi
Valencia CF (İspanya) - Debreceni (Macaristan)-Elfsborg (İsveç) maçının galibi
Genk (Belçika)-Sarajevo (Bosna Hersek) maçının galibiyle Dinamo Kiev (Ukrayna)
Glasgow Rangers (İskoçya)-Zeta (Karadağ) maçıyla Red Star Belgrad (Sırbistan)-Levadia Tallinn (Estonya) maçının galibi
Toulouse FC (Fransa) - Liverpool FC (İngiltere)
Benfica (Portekiz) - FC Copenhagen (Danimarka)-Beitar Jerusalem (İsrail) maçının galibi
Lazio (İtalya) - Dinamo Bükreş (Romanya)
Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - Arsenal (İngiltere)
Sevilla (İspanya) - AEK Atina (Yunanistan)

UEFA Kupası 2. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle:

Slaven Koprivnica (Hırvatistan)-GALATASARAY
Maccabi Tel Aviv (İsrail)-KAYSERİ ERCİYESSPOR
Otelul Galati (Romanya)-Lokomotiv Sofya (Bulgaristan)
CFR Cluj (Romanya)-Anorthosis (Güney Kıbrıs Rum Kesimi)
Rabotnicki (Makedonya)-Zrinjski (Bosna-Hersek)/Partizan Belgrad (Sırbistan)
Leiria (Portekiz)-Maccabi Netanya (İsrail)
Hajduk Split (Hırvatistan)-Sampdoria (İtalya)
Besa (Arnavutluk)-Litex (Bulgaristan)
Atletico Madrid (İspanya)-Vojvodina Novi Sad (Sırbistan)
Siroki Brijeg (Bosna-Hersek)-Hapoel Tel Aviv (İsrail)
Omonia Nicosia (Güneyl Kıbrıs Rum Kesimi)-CSKA Sofya (Bulgaristan)
Basel (İsviçre)-Mattersburg (Avustrya)
Ried (Avustrya)-Sion (İsviçre)
FC MIKA (Ermenistan)-Artmedia (Slovakya)
Dnipro Dnipropetrovsk (Ukrayna)-Belchatow (Polonya)
Honved (Macaristan)-Hamburg (Almanya)
Young Boys (İsviçre)-Lens (Fransa)
Tobol Kostanay (Kazakistan)-Groclin Grodzisk (Polonya)
Avustrya Vienna (Avustrya)-Jablonec (Çek Cumhuriyeti)
Zlate Moravce (Slovakya)-Zenit St. Petersburg (Rusya)
Rapid Vienna (Avustrya)-Dinamo Tiflis (Gürcistan)
MyPa (Finlandiya)-Blackburn Rovers (İngiltere)
Drogheda United (İrlanda)-Helsingborg (İsveç)
Metalurgs (Letonya)-AIK (İsveç)
HJK Helsinki (Finlandiya)-Aalborg (Danimarka)
Ekranas (Litvanya)-Valerenga (Norveç)
Dunfermline (İskoçya)-Hacken (İsveç)
Brann Bergen (Norveç)-Suduva (Litvanya)
Haka Valkeakoski (Finlandiya)-Midtjylland (Danimarka)
Dinamo Minsk (Belarus)-Odense (Danimarka)
Kaerjeng (Lüksemburg)-Standard Liege (Belçika)
Fredrikstad (Norveç)-Hammarby (İsveç)

Kaynak: Anadolu Ajansı

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.