TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Şampiyonlar Ligi 2. tur ve UEFA Kupası 3 ve 4. tur kuraları çekildi 21.12.2007
Şampiyonlar Ligi 2. tur ve UEFA Kupası 3 ve 4. tur kuraları çekildi

Avrupa Şampiyonlar Ligi 2. tur ve UEFA Kupası 3 ve 4. tur kura çekimleri, İsviçre'nin Nyon kentinde gerçekleştirildi. Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'nde İspanyol temsilcisi Sevilla ile Galatasaray ise UEFA Kupası 3. turunda Almanya temsilcisi Bayer 04 Leverkusen ile eşleşti.

Fenerbahçe'nin Rakipi Sevilla

Şampiyonlar Ligi 1. turunda, PSV Eindhoven ve CSKA Moskova'yı geride bırakarak İtalya'nın Inter takımıyla birlikte tur atlayan Fenerbahçe, 2. turda iki yıl üst üste UEFA Kupası'nı müzesine götüren İspanya'nın güçlü takımı Sevilla ile eşleşti.

Fenerbahçe ilk maçını Şükrü Saracoğlu Stadı'nda 20 Şubat'ta, rövanş maçını ise 4 Mart'ta İspanya'da oynayacak.

Şampiyonlar Ligi 2. turunda diğer eşleşmeler şöyle gerçekleşti:

Celtic (İskoçya)-Barcelona (İspanya)
Olympique Lyon (Fransa)-Manchester United (İngiltere)
Schalke 04 (Almanya)-FC Porto (Portekiz)
Liverpool (İngiltere)-Inter Milano (İtalya)
AS Roma (İtalya)-Real Madrid (İspanya)
Arsenal (İngiltere)-AC Milan (İtalya)
Olympiakos (Yunanistan)-Chelsea (İngiltere)

Galatasaray'ın Rakibi Bayer 04 Leverkusen

UEFA Kupası 2. turunda H Grubu'nda mücadele eden ve Bordeaux ile Helsinborg'un ardından üçüncü olarak gruptan çıkan Galatasaray, 3. turda E Grubu'nu 9 puanla 1. olarak tamamlayan Almanya'nın Bayer 04 Leverkusen takımıyla eşleşti.

Galatasaray, Alman temsilcisi ile ilk maçını 13 ya da 14 Şubat'ta İstanbul Ali Sami Yen Stadı'nda, rövanş maçını ise deplasmanda 21 Şubat tarihinde oynayacak.

Sarı-kırmızılı takım, Bayer 04 Leverkusen'i elemesi halinde ise 4. turda, FC Zürih (İsviçre)-Hamburg SV (Almanya) eşleşmesinin galibiyle karşılaşacak. Galatasaray, 4. turda da ilk maçı 6 Mart'ta kendi sahasında, rövanş maçını 12 ya da 13 Mart'ta deplasmanda oynayacak.

UEFA Kupası 3. turunda diğer eşleşmeler şöyle gerçekleşti:

Aberdeen (İskoçya)-Bayern Münih (Almanya)
AEK Atina (Yunanistan)-Getafe (İspanya)
Bolton Wanderers (İngiltere)-Atletico Madrid (İspanya)
Zenit St Petersburg (Rusya)-Villarreal (İspanya)
Anderlecht (Belçika)-Girondins Bordeaux (Fransa)
Brann Bergen (Norveç)-Everton (İngiltere)
FC Zürih (Avusturya)-Hamburg SV (Almanya)
Glasgow Rangers (İskoçya)-Panathinaikos (Yunanistan)
PSV Eindhoven (Holllanda)-Helsingborg (İsveç)
Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti)-Tottenham Hotspur (İngiltere)
Rosenborg Trondheim (Norveç)-Fiorentina (İtalya)
Sporting Lizbon (Portekiz)-Basel (İsviçre)
Werder Bremen (Almanya)-Braga (Portekiz)
Benfica (Portekiz)-Nürnberg (Almanya)
Olympique Marsilya (Fransa)-Spartak Moskova (Rusya)

4. turda diğer eşleşmeleri ise şöyle:

Anderlecht/Girondins Bordeaux - Aberdeen/Bayern Münih
Glasgow Rangers/Panathinaikos - Werder Bremen/Braga
Bolton Wanderers/Atletico Madrid - Sporting Lizbon/Basel
AEK Atina/Getafe - Benfica/Nürnberg
Rosenborg Trondheim/Fiorentina - Brann Bergen/Everton
Slavia Prag/Tottenham Hotspur - PSV Eindhoven/Helsingborg
Olympique Marsilya/Spartak Moskova - Zenit/Villarreal

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.