TR
EN
Fikstürler
Puan Cetvelleri
Sergen Yalçın: "Kupa, şampiyonluk kadar değerli" 17.05.2021
Sergen Yalçın: "Kupa, şampiyonluk kadar değerli"
Geri
İleri

Yarın oynanacak 59. Ziraat Türkiye Kupası finali öncesinde Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın ve futbolcu Atiba Hutchinson, karşılaşmanın oynanacağı İzmir Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu'nda basın toplantısı düzenledi.

Tarihin en uzun sezonunda Türkiye Kupası'nı kazanmanın lig şampiyonluğu kadar değerli olduğunu belirten Yalçın, şöyle konuştu:

"Antalyaspor da zor yerlerden geldi. Yoğun bir sezonun ardından son haftada 2. kupa maçımızı oynayacağız. Uzun bir yoldan geldik, hep birlikte verdiğimiz mücadeleyi sonuçlandırmak istiyoruz. Yarın oynayacağımız müsabaka emeğin karşılığını alma müsabakası. Umarım iyi bir oyun, güzel bir oyun, izleyiciyi tatmin edici bir oyun ve bizim tarafımızdan kazanılacak kupa olur. Alacağımız ikinci kupa bizi memnun edecektir. Kolay olmayacağını düşünüyorum. Futbolcuların şampiyonluk kutlamaları ve o bütün sezonun yoğunluğunu atmaları, çektikleri zorluğu iki günde dışarıya atmaları mümkün değil. Bizim açımızdan zor bir maç olacak ama elimizden geldiği şekilde hazır olup ikinci kupayı alarak, arzu ettiğimiz şekilde sezonu sonuçlandırmayı umut ediyoruz."

Sergen Yalçın, kupa finalinin tek maç olduğunu hatırlatarak teknik direktör Ersun Yanal yönetimindeki Fraport-TAV Antalyaspor'un bu sezon savunma kısmını çok iyi yaptığını kaydetti.

Nasıl oynamaları gerekiyorsa o şekilde mücadele edeceklerini aktaran Yalçın, "Bazı şeyleri riske atmak istemiyoruz, sabırlı, akıllı oyun anlayışıyla almamız gereken kupaya ulaşmak istiyoruz" dedi.

Yalçın, cumartesi günü oynadıkları Göztepe maçının ardından tek antrenmanlarını bugün yapacaklarını, futbolun artık değiştiğini, oyuncuların mental olarak her maça kendilerini hazır hale getirdiğini bildirdi.

Bu sezonun kolay geçmediğini aktaran Yalçın, "Biz konsantreyiz, neyin, ne olacağının farkındayız. Tarihin en uzun sezonunda Türkiye Kupası da şampiyonluk kadar değerli. Sezon boyunca nasıl devam ettiysek yarın da o şekilde mücadele edeceğiz. Revizyon yapacak kadromuz yok" diye konuştu.

Yalçın, futbolculuğu döneminde 2006'da İzmir'de Türkiye Kupası'nın kazandığının hatırlatılması üzerine şunları kaydetti:

"Düşüncemiz tarihin tekerrür etmesi; tarihin tekerrür etmesini, kupayı kazanmayı istiyoruz. Tek düşüncemiz bu, sezonu çifte kupayla tamamlamak. Bu arada Göztepe'ye teşekkür etmek istiyorum, harika bir stat yapmışlar, muhteşem bir zemin yapmışlar. Milli takım, finaller için harika bir stat yapılmış burada. Tek düşüncemiz ikinci kupayı da kazanıp iki hedefe de ulaşmış şekilde sezonu tamamlamak. Çok yorulduk, çok eziyet çektik, sürekli bir stres içinde olduk ve sürekli konsantre olma zorunluluğumuz vardı. Biz bile kulübede 'yine mi maç var' diyoruz. Oyuncuların durumunu siz düşünün."

Atiba Hutchinson: "Sezonu harika bir biçimde sonlandırmak istiyoruz"

Teknik direktör Sergen Yalçın'la birlikte açıklamalarda bulunan Hutchinson, Antalyaspor'la zor bir maça çıkacaklarını belirterek, kupayı kazanmayı istediklerini söyledi.

Kupa maçını uzun zamandır kendi aralarında konuştuklarını belirten Hutchinson, "Uzun bir sezon oldu çalışmaya devam ettik. Sezonun son maçına çıkıyoruz. Sezonu harika bir şekilde sonlandırmayı umut ediyoruz" dedi.

Hutchinson, ihtiyaç olması halinde "10 numara" mevkisinde oynayıp oynamayacağının sorulması üzerine, orjinal mevkisi olmamasına rağmen istendiği takdirde bunu sorgulamayacağını, elinden geleni yapacağını kaydetti.

Final maçlarını görev almanın kendisini her zaman heyecanlandırdığını bildiren Hutchinson, "Çifte kupa fikri heyecan verici" dedi.

Hutchinson taraftarların kendisinin heykelini yaptırma düşüncesinin onların takdiri olduğunu belirterek, "Yarın kazanmamız gereken bir maç var, elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Geri
İleri