TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Başkan Özgener, İzmir Valisi Kıraç ile bir araya geldi 8.05.2009
Başkan Özgener, İzmir Valisi Kıraç ile bir araya geldi

Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında İzmir'de 13 Mayıs Çarşamba günü oynanacak Fortis Türkiye Kupası finali öncesinde Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı ziyaret etti.

Vali Kıraç'ı makamında ziyaret eden Özgener, yaptığı konuşmada, İzmir'in gelecek çarşamba günü önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacağını, Fenerbahçe ile Beşiktaş'ın karşılaşacağı Fortis Türkiye Kupası finali hakkında Vali Kıraç ile fikir alışverişinde bulunmak için kendisiyle bir araya geldiğini söyledi.

Türkiye'nin üst üste iki önemli organizasyona sahne olacağını söyleyen Özgener sözlerini şöyle sürdürdü:

''Birincisi Fortis Türkiye Kupası, onu takip eden çarşamba akşamı da İstanbul Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda oynanacak UEFA Kupası finali. Biz iki organizasyon için de heyecanlıyız. Türkiye Kupası finalinin oynanacağı Atatürk Stadı'nın İzmirli ve Egeli futbolseverler tarafından doldurulacağını ve güzel bir maç olacağını düşünüyorum. Ondan sonra da üzerinde çok uzun süredir çalıştığımız, hazırlıkları için yaklaşık 1 yıldır uğraştığımız UEFA Kupası finali İstanbul'da oynanacak.''

Özgener, bütün bu müsabakaların Türkiye için önemli olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

''Bütün bu maçlar, Türkiye'nin yapacağı daha büyük organizasyonlara talip olmasında önemli rol oynayacaktır. Temennim peş peşe futbol adına güzel iki çarşamba yaşamak. Sayın valime de çok teşekkür ediyorum. İzmir'e her zaman bu tür organizasyonları gönül rahatlığıyla veriyoruz. Çünkü buradaki sistemin çok iyi işlediğini görüyoruz. En önemlisi seyircinin bu tip maçlara olan özlemi, ilgisi bizlere çok cazip geliyor. Çünkü futbol seyirciyle güzel. Ondan dolayı İzmir bu organizasyonu her zaman olduğu gibi layıkıyla yapacaktır diye düşünüyorum.''

Özgener, ''Maç Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu kararı ile İzmir'de oynanıyor. Bu doğrultuda finalde oynayacak iki kulübümüzün bir başvurusu oldu, ama neticede finalin İzmir'de oynanacağı daha önce belirlenmişti. Bu organizasyonun İzmir'de son derece başarılı olacağı konusunda hiçbir endişemiz ve şüphemiz yok'' dedi.

İzmir Valisi Cahit Kıraç da final müsabakasının sağlıklı ve güvenli bir ortamda oynanacağını belirterek, iyi olan takımın kazanmasını diledi.

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.