TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
UEFA Avrupa Ligi kuraları çekildi. Galatasaray'ın rakibi Tobol 22.6.2009
UEFA Avrupa Ligi kuraları çekildi. Galatasarayın rakibi Tobol

2009/2010 sezonu UEFA Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme turu ile UEFA Avrupa Ligi 1. ile 2. ön eleme kuraları İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde çekildi. UEFA Avrupa Ligi'nde ülkemizi temsil eden Galatasaray'ın, 2. ön eleme turundaki Kazakistan'ın Tobol takımı ile eşleşti. Galatasaray ilk maçını 16 Temmuz tarihinde deplasmanda oynayacak. Rövanş karşılaşması ise 23 Temmuz'da yapılacak. 

Ülkemizden, Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi grup aşamasına direk katılırken, Sivasspor 3. Ön Eleme Turu'ndan itibaren şampiyonaya dahil olacak. Sivasspor 3. Ön Eleme Turu'nda rakibini safdışı bırakması halinde, grup aşamalarından bir önceki adım olan play-off'lara yükselecek. 2008-2009 sezonunda Fortis Türkiye Kupası'nı kazanan Beşiktaş'ın aynı zamanda Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkını elde etmesi sonucu, Turkcell Süper Lig'i üçüncü bitiren Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'ne play-off aşamasından başlayacak.Trabzonspor, bu aşamayı geçerese Avrupa Ligi'ne katılacak. Turkcell Süper Lig'i dördüncü sırasında tamamlayan Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi'ne 3. Ön Eleme Turu'ndan itibaren dahil olacak.

UEFA Avrupa Ligi eşleşmeler şöyle oluştu:

1. Ön Eleme Turu

1. FC MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - FK Sutjeska (Karadağ)
2. FC Lahti (Finlandiya) - KS Dinamo Tiran (Arnavutluk)
3. FK Vetra (Litvanya) - CS Grevenmacher (Lüksemburg)
4. Rosenborg BK (Norveç) - NSİ Runavik (İsrail)
5. Haladas FC (Macaristan) - FC Irtysh Pavlodar (Kazakistan)
6. Sligo Rovers FC (İrlanda) - KS Vllaznia (Arnavutluk)
7. FC Olimpi Rustavi (Gürcistan) - B36 Torshavn (Faroe Adaları)
8. Anorthosis Famagusta FC (Kıbrıs Rum Kesimi) - UN Kaerjeng 97 (Lüksemburg)
9. NK Slaven Koprivnica (Hırvatistan) - Birkirkara FC (Malta)
10. FC Zimbru Chişinau (Moldova) - FC Okzheptes Kokshetau (Kazakistan)
11. Lisburn Distillery FC (Kuzey İrlanda) - FC Zestafoni (Gürcistan)
12. Helsingborgs IF (İsveç) - FC MIKA (Ermenistan)
13. Valletta FC (Malta) - Keflavik (İzlanda)
14. FC Dinaburg (Letonya) - JK Nomme Kalju (Estonya)
15. FK Buducnost Podgorica (Karadağ) - KSP Polonya Varşova (Polonya)
16. NK Rudar Velenje (Slovenya) - JK Trans Narva (Estonya)
17. Motherwell FC (İskoçya) - Llanelli AFC (Galler)
18. NK Siroki Brijeg (Bosna Hersek) - FC Banants (Ermenistan)
19. FC Spartak Trnava (Slovakya) - FC Inter Bakü (Azerbaycan)
20. FC Dinamo Minsk (Belarus) - FK Renova (Makedonya)
21. Randers FC (Danimarka) - Linfield FC (Kuzey İrlanda)
22. Simurq PFC (Azerbaycan) - Bnei Yehuda Tel-Aviv FC (İsrail)
23. The New Saints FC (Galler) - Fram Reykjavik (İsrail)         

2. Ön Eleme Turu

1. Rosenborg BK-NSI Runavik eşlemesinin galibi - FK Karabağ (Azerbaycan)
2. FC Paços de Ferreira (Portekiz) - FC Zimbru Kişinev-FC Okzheptes Kokshetau eşleşmesinin galibi.
3. FK Buducnost Podgorica-KSP Polonya Varşova eşleşmesinin galibi - AC Juvenes-Dogana (San Marino)
4. SK Sturm Graz (Avusturya) - NK Siroki Brijeg-FC Banants eşleşmesinin galibi
5. FC Basel 1893 (İsviçre)-FC Santa Coloma (Andorra)
6. FC Honka Espoo (Finlandiya)-Bangor City FC (Galler)
7. MSK Zilina (Slovakya)-FC Dacia Kişinev (Moldova)
8. Anorthosis Famagusta FC-UN Kaerjeng 97 eşleşmesinin galibi - FK Petrovac (Karadağ)
9. Saint Patrick's Athletic FC (İrlanda Cumhuriyeti) - Valletta FC-Keflavik eşleşmesinin galibi
10. AC Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi) - HB Torshavn (Faroe Adaları)
11. NK Gorica (Slovenya) - FC Lahti-Dinamo Tiran eşleşmesinin galibi
12. SK Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti) - The New Saints FC-Fram Reykjavik eşleşmesinin galibi
13. Legia Varşova (Polonya) - FC Olimpi Rustavi-B36 Torshavn eşleşmesinin galibi
14. Falkirk FC (İskoçya) - FC Vaduz (Liechtenstein)
15. IF Elfsborg (İsveç) - Haladas FC-FC Irtysh Pavlodar eşleşmesinin galibi
16. SK Rapid Viyana (Avusturya) - Sligo Rovers FC-KS Vllaznia eşleşmesinin galibi
17. FC Naftan Novopolotsk (Bulgaristan) - KAA Gent (Belçika)
18. SK Liepajas Metalurgs (Letonya) - FC Dinamo Tiflis (Gürcistan)
19. FC Differdange 03 (Lüksemburg) - HNK Rijeka (Hırvatistan)
20. FK Suduva (Litvanya) - Randers FC-Linfield FC eşleşmesinin galibi
21. FK Vetra-CS Grevenmacher eşleşmesinin galibi - HJK Helsinki (Finlandiya)
22. FK Milano (Makedonya) - NK Slaven Koprivnica-Birkirkara FC eşleşmesinin galibi
23. FC Dinamo Minsk-FK Renova eşleşmesinin galibi-Tromso IL (Norveç)
24. KR Reykjavik (İzlanda) - Larissa FC (Yunanistan)
25. Brondby IF (Danimarka) - FC Flora (Estonya)
26. Aalborg BK (Danimarka) - FK Slavija Sarajevo (Bosna Hersek)
27. FC Steaua Bükreş (Romanya) - Ujpest FC (Macaristan)
28. FC Metalurh Donetsk (Ukrayna) - FC MTZ-RIPO Minsk-FK Sutjeska eşleşmesinin galibi
29. FK Rabotnicki (Makedonya) - Crusaders FC (Kuzey İrlanda)
30. Simurq PFC-Bnei Yehuda Tel-Aviv eşleşmesinin galibi - FC Dinaburg-JK Nomme Kalju eşleşmesinin galibi
31. NAC Breda (Hollanda) - FC Gandzasar Kapan (Ermenistan)
32. PFC Cherno More Varna (Bulgaristan) - FC Iskra-Stali (Moldova)
33. FBK Kaunas (Litvanya) - FK Sevojno (Sırbistan)
34. KS Flamurtari (Arnavutluk) - Motherwell FC-Llanelli AFC eşleşmesinin galibi
35. Lizborn Distillery FC-FC Zestafoni eşleşmesinin galibi - Helsingborgs IF-FC MIKA eşleşmesinin galibi
36. Skonto FC (Letonya) - Derry City FC (İrlanda Cumhuriyeti)
37. Sliema Wanderers FC (Malta) - Maccabi Netanya FC (İsrail)
38. FC TOBOL KOSTANAY (KAZAKİSTAN) - GALATASARAY (TÜRKİYE)
39. NK Rudar Velenje-JK Trans Narva eşleşmesinin galibi - FK Crvena Zvezda (Sırbistan)
40. FK Sarajevo (Bosna Hersek) - FC Spartak Trnava-FC Inter Bakü eşleşmelerinin galibi

UEFA Şampiyonlar Ligi kuraları çekildi

Avrupa Şampiyonlar Ligi 1. ve 2. ön eleme kuraları çekildi. İsviçre'nin Nyon kentinde bulunan UEFA merkezindeki kura çekimine göre eşleşmeler şöyle oluştu:

1. Ön Eleme Eşleşmesi
---------------------
1. FK Mogren (Karadağ) - Hibernians FC (Malta)
2. UE Sant Julia (Andora) - SP Tre Fiori (San Marino)

2. Ön Eleme Eşleşmeleri
-----------------------
1. KF Tiran (Arnavutluk) - Stabaek IF(Norveç)
2. FC WIT Gürcistan (Gürcistan) - NK Maribor (Slovenya)
3. EB/Streymur (Faroe Adaları) - APOEL FC (Kıbrıs Rum Kesimi)
4. FC Kopenhag (Danimarka) - UE Sant Julia-SP Tre Fiori maçının galibi
5. Debrecen VSC (Macaristan) - Kalmar FF (İsveç)
6. FK Makedonija GP Skopje (Makedonya) - FC BATE Borisov (Belarus)
7. FH Hafnarfjördur (İsrail) - FK Aktobe (Kazakistan)
8. FC Pyunik (Ermenistan) - NK Dinamo Zagreb (Hırvatistan)
9. FK Ventspils (Letonya) - F91 Dudelange (Lüksemburg)
10. FK Ekranas (Litvanya) - FK Bakü (Azerbaycan)
11. FC Salzburg (Avusturya) - Bohemian FC (İrlanda Cumhuriyeti)
12. NK Zrinjski (Bosna Hersek) - SK Slovan Bratislava (Slovakya)
13. FC International Turku (Finlandiya) - FC Sheriff (Moldova)
14. Rhyl FC (Galler) - FK Partizan (Sırbistan)
15. Wisla Krakow (Polonya) - FC Levadia Tallinn (Estonya)
16. PFC Levski Sofya (Bulgaristan) - FK Mogren-Hibernians maçının galibi
17. Maccabi Haifa FC (İsrail) - Glentoran FC (Kuzey İrlanda)

2009/2010 sezonu UEFA kulüp müsabakalarının maç takvimi şöyle:

UEFA Şampiyonlar Ligi

1. Eleme Turu

30 Haziran/1 Temmuz ve 7/8 Temmuz 2009

2. Eleme Turu

14/15 ve 21/22 Temmuz 2009

3. Eleme Turu

28/29 Temmuz ve 4/5 Ağustos 2009

Play-off maçları

18/19 ve 25/26 Ağustos 2009

Maç Günü 1

15/16 Eylül 2009

Maç Günü 2

29/30 Eylül 2009

Maç Günü 3

20/21 Ekim 2009

Maç Günü 4

3/4 Kasım 2009

Maç Günü 5

24/25 Kasım 2009

Maç Günü 6

8/9 Aralık 2009

Birinci Eleme Turu (dört haftaya yayılmaktadır)

16/17 Şubat, 23/24 Şubat, 9/10 Mart ve 16/17 Mart 2010

Çeyrek Finaller

30/31 Mart ve 6/7 Nisan 2010

Yarı Finaller

20/21 ve 27/28 Nisan 2010

Final

22 Mayıs 2010

UEFA Avrupa Ligi

1. Eleme Turu

2 ve 9 Temmuz 2009

2. Eleme Turu

16 ve 23 Temmuz 2009

3. Eleme Turu

30 Temmuz ve 6 Ağustos 2009

Play-off maçları

20 ve 27 Ağustos 2009

Maç Günü 1

17 Eylül 2009

Maç Günü 2

1 Ekim 2009

Maç Günü 3

22 Ekim 2009

Maç Günü 4

5 Kasım 2009

Maç Günü 5

2/3 Aralık 2009

Maç Günü 6

16/17 Aralık 2009

Son 32 Turu

18 ve 25 Şubat 2010

Son 16 Turu

11 ve 18 Mart 2010

Çeyrek Finaller

1 ve 8 Nisan 2010

Yarı Finaller

22 ve 29 Nisan 2010

Final

12 Mayıs 2010

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.