TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme kuraları çekildi 17.07.2009
UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme kuraları çekildi
İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekiminde, Fenerbahçe'nin ve 2. ön elemedeki rakibi FC Tobol'u elemesi halinde Galatasaray'ın, UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme turundaki rakipleri belli oldu.

Kura çekimi sonucu Fenerbahçe, Macaristan'ın Honved takımı ile eşleşirken, Galatasaray 3. tura yükselmesi durumunda Sliama/M. Netanya maçının galibi ile eşleşecek. UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme turu ilk karşılaşmaları 30 Temmuz'da, rövanş maçları 6 Ağustos'ta oynanacak. Fenerbahçe ilk maçı 30 Temmuz'da Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynayacak. Galatasaray ise Tobol'u elemesi halinde 3. ön elemede ilk maçını Ali Sami Yen Stadı'nda yapacak.

UEFA Avrupa Ligi'nde 3. ön eleme turundaki eşleşmeler şöyle oluştu:
FK Sarajevo (Bosna)/FC Spartak Trnava (Slovakya) - FC Zestafoni (Gürcistan)/Helsingborgs IF (İsveç)
Fredrikstad FK (Norveç) - KKS Lech Poznan (Polonya)
FC Differdange 03 (Lüksemburg)/HNK Rijeka (Hırvatistan - FC Metalist Kharkiv (Ukrayna)
FC Naftan Novopolotsk (Belarus)/KAA Gent (Belçika) - AS Roma (İtalya)
SC Vaslui (Romanya)/AC Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi) - HB Torshavn (Faroe Adaları)
Aalborg BK (Danimarka)/FK Slavija Sarajevo (Bosna) - MFK Kosice (Slovakya)
IFK Göteborg (İsveç) - Hapoel Tel-Aviv FC (İsrail)
PSV Eindhoven (Hollanda) - PFC Cherno More Varna (Bulgaristan)/FC Iskra-Stali (Moldova)
FC Metalurh Donetsk (Ukrayna)/FC MTZ-RIPO Minsk (Belarus) - NK IB Ljubljana (Slovenya)
Valerenga (Norveç) - PAOK FC (Yunanistan)
APOP/Kinyras Peyias FC (Kıbrıs Rum Kesimi) - SK Rapid Wien (Avusturya)/KS Vllaznia (Arnavutluk)
FC Honka Espoo (Finlandiya)/Bangor City FC (Galler) - Rosenborg BK (Norveç)/FK Karabağ (Azerbaycan)
Falkirk FC (İskoçya)/FC Vaduz (Liechtenstein) - FC Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)
Saint Patrick's Athletic FC (İrlanda)/Valletta FC (Malta) - PFC Krylya Sovetov Samara (Rusya)
FK Suduva (Litvanya)/Randers FC (Danimarka) - Hamburg (Almanya)
FC Dinamo Minsk (Belarus)/Tromso IL (Norveç) - FK Milano (Makedonya)/NK Slaven Koprivnica (Hırvatistan)
Brondby IF (Danimarka)/FC Flora (Estonya) - Legia Varşova (Polonya)/FC Olimpi Rustavi (Gürcistan)
FK Vojvodina (Sırbistan) - FK Austria Wien (Avusturya)
PFC CSKA Sofya (Bulgaristan) - Skonto FC (Letonya)/Derry City FC (İrlanda)
FC Steau Bükreş (Romanya)/Ujpest FC (Macaristan) - KS Flamurtari (Arnavutluk)/Motherwell FC (İskoçya)
MSK Zilina (Slovakya)/FC Dacia Chişinau (Moldova) - HNK Hajduk Split (Hırvatistan)
SC Braga (Portekiz) - IF Elfsborg (İsveç)/Haladas FC (Macaristan)
Aberdeen FC (İskoçya) - SK Sigma Olomouc (Çek Cumhuriyeti)/Fram Reykjavik (İzlanda)
FK Rabotnicki (Makedonya)/Crusaders FC (Kuzey İrlanda) - Odense BK (Danimarka)
FBK Kaunas (Litvanya)/FK Sevojno (Sırbistan) - LOSC Lille Metropole (Fransa)
Anorthosis Famagusta (Kıbrıs Rum Kesimi)/FK Petrovac (Karadağ) - SK Sturm Graz (Avusturya)/NK Siroki Brijeg (Bosna)
Bnei Yehuda Tel-Aviv (İsrail)/FC Dinaburg (Letonya) - FC Paços de Ferreira (Portekiz)/FC Zimbru Chişinau (Moldova)
Club Brugge KV (Belçika) - NK Gorica (Slovenya)/FC Lahti (Finlandiya)
Athletic Club Bilbao (İspanya) - BSC Young Boys (İsviçre)
KR Reykjavik (İzlanda)/Larissa FC (Yunanistan) - FC Basel 1893 (İsviçre)/FC Santa Coloma (Andorra)
SK Liepajas Metalurgs (Letonya)/FC Dinamo Tbilisi (Gürcistan) - NK Rudar Velenje (Slovenya)/FK Kızılyıldız (Sırbistan)
KSP Polonia Varşova (Polonya)/AC Juvenes-Dogana (San Marino) - NAC Breda (Hollanda)/FC Gandzasar Kapan (Ermenistan)
FK Vtra (Litvanya)/HJK Helsinki (Finlandiya) - Fulham FC (İngiltere)

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.