TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Trabzonspor, Slovenya'ya Gitti 29.07.2009
Trabzonspor, Slovenyaya Gitti

Türkiye Futbol Federasyonu'nun girişimleri ile ilk defa bir Türk takımı 2009/2010 sezonu UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi elemelerine katılıyor. 2001-2002 sezonundan bu yana düzenlenen UEFA Bayanlar Kupası'nın yerini alan UEFA Bayanlar Şampiyonlar Ligi'nde Türkiye'yi temsil edecek olan 2008-2009 Türkiye Bayanlar 1. Ligi Şampiyonu Trabzonspor Bayan Futbol Takımı grup maçları için Slovenya'ya gitti.

Trabzonspor yarın Slovenya'nın ZNK KRKA takımıyla karşılaşacak. Başkanlığını Cemil Lütfi Canalioğlu'nun yaptığı kafilede, teknik direktör Hakan Yılmaz ile 18 bayan futbolcu yer alıyor. Kafilede TFF'yi temsilen Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Sami Çölgeçen de bulunuyor.

İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekiminde Trabzonspor, İtalya'dan ASD Torres Calcio, Slovenya'dan ZNK KRKA ve Slovakya'dan FK Slovan Duslo Sala takımları ile eşleşmişti. Trabzonspor, grubu 1. sırada tamamlaması halinde Şampiyonlar Ligi'nde bir üst tura çıkmaya hak kazanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Geliştirme Merkezi tarafından atılan adımlar sonucunda bayanların futbola ilgisi ülkemizde her geçen gün artıyor. 2008-2009 sezonunda büyükler kategorisinde toplam 29 takım mücadele etti. Geçen sezon 798 olan lisanslı futbolcu sayısı bu sezon 2 bini amatör, 3 bini ise HiF lisanslı olmak üzere toplam 5 bine çıkmış durumda.

Fikstürler
Site İçi Arama
Detaylı Arama
Puan Cetvelleri
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.