TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Milli Takımı'nda Elit Tur sevinci 20.11.2019
U19 Milli Takımında Elit Tur sevinci

Avrupa Şampiyonası elemelerinde 1.Grup'ta mücadele eden U19 Milli Takımımız, tüm maçlarını kazanarak liderliği elde etti ve Elit Tur'da yer almaya hak kazandı. Bulgaristan, Karadağ ve Ermenistan ile mücadele eden Milliler, rakip fileleri 8 kez havalandırırken, kalesinde 3 gol gördü. Ay-yıldızlı ekipten Ali Yavuz Kol, Muhammet Arslantaş ve Taha Tunç ikişer gol atarken, Atakan Gündüz ve Veysel Karani Ünal birer gol kaydetti. Türkiye, gruplarda tüm maçlarını kazanan 8 takımdan biri oldu.

U19 Milli Takımı Teknik Direktörü Ahmet Ceyhan, eleme grubu karşılaşmalarını lider olarak tamamlayarak Elit Tur'a yükseldikleri için büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Başarıda tüm emeği geçenlere teşekkür eden Ceyhan, sıradaki hedeflerinin Elit Tur'u geçerek finallere katılmak olduğunu ifade etti. Ahmet Ceyhan, Elit Tur maçlarına en iyi şekilde hazırlanacaklarını sözlerine ekledi.

Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü'nden Sorumlu Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin de U17 Milli Takımı'nın ardından U19 Milli Takımı'nın da Elit Tur'a kalmasından dolayı sevinçli olduklarını belirtti. Hedeflerini tüm önemli uluslararası turnuvalarda yer almak olarak belirlediklerini hatırlatan Çetin, yollarına bu doğrultuda başarıyla devam ettiklerini söyledi. 19 Milli Takımı'nın teknik kadrosunu ve oyuncularını kutlayan Oğuz Çetin, Elit Tur'da da iyi sonuçlar alacaklarına inandığını belirtti.

Eleme grubu maçları süresince U19 Milli Takımı'nın yanında olan Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ise yaptığı değerlendirmede, ''A Milli Takımımızın 2020 Avrupa Şampiyonası finallerine katılma hakkı elde etmesiyle oluşan güzel havaya biz de Genç Milli Takımların başarıları ile katkıda bulunduğumuz için mutluyuz'' dedi. U19 Milli Takımı'nı tebrik eden ve Elit Tur'da da başarılar dileyen Kafkas, '' Genç Milli Takımlarda bir yandan yarışırken, bir yandan da oyuncularımızı geliştiriyor ve geleceğe hazırlıyoruz. Bu süreçte gelen başarılar hem gençlerimizi, hem de bizi olumlu motive ediyor'' şeklinde konuştu.

 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.