TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-19 » U-19 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U19 Milli Takımı Elit Tur'a Tolunay Kafkas yönetiminde hazırlanıyor 5.08.2020
U19 Milli Takımı Elit Tura Tolunay Kafkas yönetiminde hazırlanıyor

2-8 Eylül 2020 tarihleri arasında Hırvatistan'ın ev sahipliğinde düzenlenecek UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Elit Tur müsabakalarında mücadele edecek U19 Milli Takımımızın aday kadrosu çalışmalarını sürdürüyor. TFF'nin Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde toplanan Milliler, antrenmanlar öncesinde COVID-19 testinden geçti. Oyuncular ve teknik heyetin testlerinin tamamının sonucu negatif çıktı. Futbolculara ayrıca laktat testi de yapıldı.

Elit Tur'da ev sahibi Hırvatistan'ın yanı sıra Portekiz ve Slovakya ile mücadele edecek olan U19 Milli Takımı, çalışmalarını Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas'ın yönetiminde gerçekleştiriyor.

Hazırlıklar ile ilgili bir değerlendirmede bulunan Kafkas, Genç Milli Takımlar ile Futbol Gelişim Direktörlüğü'nün Genç Milli Takımlar için ortak geliştirdiği strateji ile teknik, taktik ve fiziksel hazırlık sürecini yönetmek için sorumluluk alarak takımın başında bulunduğunu söyledi. Ay-yıldızlı ekibin teknik kadrosunda yer alan Zeki Önatlı, Soykan Başar ve Onur Zayim ile birlikte U 19 Milli Takımı'nı maçlara en iyi şekilde hazırlayacaklarını belirten Kafkas, ''Güçlü rakiplerin yer aldığı bir gruptayız. Sadece liderliği elde eden ekip Avrupa Şampiyonası finallerine katılacak. Amacımız ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek. Bunun yanında uzun süreli kampta genç oyuncularımızın gelişimine, geleceğine  katkıda bulunacak uygulamalar da yapacağız''dedi .

U17 Milli Takımı'nın Elit Tur'da mücadele etme hakkını elde ettiğini hatırlatan Kafkas, bu organizasyonun pandemi nedeniyle iptal edilmesini şanssızlık olarak nitelendirdi.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.