Teknik Direktör Şenol Ustaömer yönetimindeki U18 Milli Takımımız, Valentin Granatkin Turnuvası üçüncülük-dördüncülük maçında, Belçika'yı 2-1 yenerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Peterbuzhsky Sports Complex'te oynanan kaşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 2. dakikada penaltı ve 57. dakikada Orhan Gülle kaydetti. Karşılaşmanın 28. dakikasında Milli Takımımızdan Merthan Caner Öztürk kırmızı kartla oyun dışı kaldı.
Turnuvanın birincisi ise final maçında Ukrayna'yı 3-0 mağlup eden Rusya oldu. Günün diğer maçlarında Özbekistan'ı penaltı atışları sonunda 4-3 yenen Azerbaycan 5. olurken, Finlandiya'yı 3-2 mağlup eden Belarus ise 7. oldu.
Millilerimiz, turnuvada oynadığı grup maçlarında Finlandiya ve Azerbaycan'ı 2-1'lik skorlarla mağlup etmiş, Ukrayna'ya ise 1-0 mağlup olarak ve B Grubu'nu ikinci sırada tamamlamıştı.
Stat: Peterbuzhsky Sports Complex
Hakemler: Matyunin, Anoshin, Vereteshkin
Belçika: Cevic, De Greef, De Jonghe, Luckermans (Dk. 73 Clerbois), Pietermaat (Dk. 46 Vermijl), Proesmans (Dk. 46 Maes), Santermans, Sels, Vetokele, Baras (Dk. 68 De Bock), Wan Tier.
Türkiye: Aykurt Kıratlı, Furkan Şeker, Orhan Gülle, Ali Dere, Onur Karakabak, Hasan Ahmet Sari (Dk. Devrimcan Beyaz), Merthan Caner Öztürk, Gökay İravul, Okan Salmaz (Dk. 65 Berkay Öztuvan), Serhat Hürriyet, Recep Berk Elitez.
Goller: Dk 2. (P) ve 57 Orhan Gülle (Türkiye), Dk. 90 Vetokele (Belçika)
Sarı Kartlar: 2 De Greef, 44 Pietermaat (Belçika), Dk. 21 ve 28 Merthan Caner Öztürk, Dk. 61 Okan Salmaz, Dk. 90 Onur Karakabak (Türkiye).
Kırmızı Kart: Dk. 28 Merthan Caner Öztürk
Valentin Granatkin Turnuvası maç sonuçları ve puan durumları şöyle:
A Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Rusya |
3 |
2 |
1 |
0 |
8 |
1 |
7 |
2. Belçika |
3 |
2 |
0 |
1 |
5 |
6 |
6 |
3. Özbekistan |
3 |
1 |
0 |
2 |
5 |
8 |
3 |
4. Belarus |
3 |
0 |
1 |
2 |
3 |
6 |
1 |
|
B Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Ukrayna |
3 |
2 |
1 |
0 |
3 |
1 |
7 |
2. Türkiye |
3 |
2 |
0 |
1 |
4 |
3 |
6 |
3. Azerbaycan |
3 |
0 |
2 |
1 |
3 |
4 |
2 |
4. Finlandiya |
3 |
0 |
1 |
2 |
2 |
4 |
1 |
|
Maç |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
1. Takım |
Stat |
B Grubu |
04.01.2010-11.00 |
Azerbaycan |
1-1 |
Ukrayna |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
04.01.2010-13.00 |
Özbekistan |
1-2 |
Belçika |
Peterbuzhsky Sports Complex |
B Grubu |
04.01.2010-15.00 |
Finlandiya |
1-2 |
Türkiye |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
04.01.2010-17.30 |
Rusya |
0-0 |
Belarus |
Peterbuzhsky Sports Complex |
B Grubu |
06.01.2010-11.00 |
Ukrayna |
1-0 |
Finlandiya |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
06.01.2010-13.00 |
Belarus |
2-3 |
Özbekistan |
Peterbuzhsky Sports Complex |
B Grubu |
06.01.2010-15.00 |
Türkiye |
2-1 |
Azerbaycan |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
06.01.2010-17.00 |
Belçika |
0-4 |
Rusya |
Peterbuzhsky Sports Complex |
B Grubu |
08.01.2010-11.00 |
Finlandiya |
1-1 |
Azerbaycan |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
08.01.2010-13.00 |
Belçika |
3-1 |
Belarus |
Peterbuzhsky Sports Complex |
B Grubu |
08.01.2010-15.00 |
Ukrayna |
1-0 |
Türkiye |
Peterbuzhsky Sports Complex |
A Grubu |
08.01.2010-17.00 |
Rusya |
4-1 |
Özbekistan |
Peterbuzhsky Sports Complex |
7.'lik-8.'lik |
10.01.2010-10.00 |
Belarus |
3-2 |
Finlandiya |
Peterbuzhsky Sports Complex |
5.'lik-6.'lık |
10.01.2010-12.00 |
Özbekistan |
3-4 (P) |
Azerbaycan |
Peterbuzhsky Sports Complex |
3.'lük-4.lük |
10.01.2010-14.00 |
Belçika |
1-2 |
Türkiye |
Peterbuzhsky Sports Complex |
FİNAL |
10.01.2010-16.00 |
Rusya |
3-0 |
Ukrayna |
Peterbuzhsky Sports Complex |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Süheyl ÖNEN |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Fatih ÖZKAN |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Şenol USTAÖMER |
ANTRENÖR |
: Soner TOLUNGÜÇ |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Mehmet TEZCAN |
PSİKOLOG |
: Ömer ATEŞ |
İNGİLİZCE ÖĞRETMENİ |
: Selim Fikret TOYDEMİR |
DOKTOR |
: Erdal HANCI |
MASÖR |
: Cenk AKKAYA |
MALZEMECİ |
: Cüneyt ÇELİK |