TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
U17 Milli Takımı Karadağ'ı 1-0 yendi 9.10.2021
U17 Milli Takımı Karadağı 1-0 yendi
Geri
İleri

U17 Milli Takımımız UEFA U17 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme turu ikinci maçında karşılaştığı Karadağ'ı 1-0 yendi. Malta'da Hibernians Stadyumu'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 7. dakikada Semih Kılıçsoy kaydetti. Bu sonucun ardından U17 Milli Takımımız grubunda aldığı iki galibiyetle son maç öncesi Elit Tur oynamaya hak kazandı. U17 Milli Takımımız eleme turundaki son maçını 12 Ekim Salı günü Danimarka ile oynayacak.

Stat: Hibernians Stadyumu

Hakemler: Christian-Petru Ciochirca, Martin Höfler, James Muscat, Darryl Agius

Türkiye: Mert Furkan Bayram (Dk.55 Arif Şimşir), Muhammet Eren Arıkan, Hasan Berat Kayalı, Efe Arda Koyuncu (Dk.46 Ali Yeşilyurt), Ali Turap Bülbül, Furkan Yöntem, Emirhan Acar (Dk.72 Emirhan Kayar), Arda Güler, Can Yılmaz Uzun (Dk.72 Muhammet Özbaskıcı), Semih Kılıçsoy, Kenan Yıldız (Dk.90+1 Emir Bars)

Karadağ: Petar Bobicic, Janko Vukicevic, Dragan Miranovic, Romario Camaj, Milos Vracar (Dk.15 Tomislav Turovic), Milan Roganovic (Dk.66 Balsa Mrvaljevic), Luka Lecic (Dk.76 Marko Tadic), Matija Marsenic (Dk.66 Vasilije Adzic), Nenad Krivokapic (Dk.66 Nikola Radusinovic), Petar Barac, Marko Perovic

U17 Milli Takımı'nın UEFA U17 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme turu müsabakaları aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyor:

Kaleciler: Mert Furkan Bayram (Altınordu), Deniz Dilmen (Medipol Başakşehir FK), Arif Şimşir (Altınordu)

Defans: Ali Yeşilyurt (Galatasaray A.Ş.), Emirhan Başyiğit (Demir Grup Sivasspor), Mevlüt Emir Gürlek (Fraport TAV Antalyaspor), Ali Turap Bülbül (Galatasaray A.Ş.), Arda Kırgıl (Altınordu), Efe Arda Koyuncu (Medipol Başakşehir FK), Semih Kara (VfB Stuttgart), Muhammet Eren Arıkan (Yukatel Kayserispor), Hasan Berat Kayalı (Altınordu)

Orta Saha: Emir Bars (PSV Eindhoven), Emirhan Kayar (Galatasaray A.Ş.), Arda Güler (Fenerbahçe A.Ş.), Emirhan Acar (AKA Tirol), Furkan Yöntem (Altınordu), Kenan Yıldız (FC Bayern München), Muhammet Ali Özbaskıcı (Yılport Samsunspor), Bora Aydınlık (Fenerbahçe A.Ş.)

Forvet: Batuhan Çelik (Medipol Başakşehir FK), Semih Kılıçsoy (Beşiktaş A.Ş.), Can Yılmaz Uzun (1.FC Nürnberg), Selim Can Sönmez (FC Utrecht)

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Teknik Direktör: Soykan Başar

Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

2. Takım

Stat / Yer

06.10.2021 - 12:00

Türkiye

6-1

Malta

Hibernians

06.10.2021 - 16.30

Danimarka

2-0

Karadağ

Hibernians

09.10.2021 - 12:00

Türkiye

1-0

Karadağ

Hibernians

09.10.2021 - 16.30

Danimarka

5-1

Malta

Hibernians

12.10.2021 - 12:00

Türkiye

-

Danimarka

Hibernians

12.10.2021 - 16.30

Malta

-

Karadağ

Hibernians

UEFA U17 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu Grup I Puan Durumu

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1.DANİMARKA

2

2

0

0

7

1

6

2.TÜRKİYE

2

2

0

0

7

1

6

3.KARADAĞ

2

0

0

2

0

3

0

4.MALTA

2

0

0

2

2

11

0


Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.