TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Başar: "Turnuvada çabuk toparlanan bir yapıya sahip olduğumuzu göstereceğiz" 18.05.2022
Başar: "Turnuvada çabuk toparlanan bir yapıya sahip olduğumuzu göstereceğiz"
U17 Avrupa Şampiyonası Finalleri C Grubu'ndaki ilk maçında İspanya'ya 2-0 mağlup olan U17 Milli Takımımızın Teknik Direktörü Soykan Başar, karşılaşmadan sonra açıklamalarda bulundu.

İspanya maçının ardından yaptığı açıklamalarda Başar, "Bizim için üzücü bir skor oldu. Beklenmedik bir sonuç. Daha farklı düşünüyorduk. Daha güçlü bir oyun oynamayı düşünüyorduk en azından. Çünkü bizim alışık olmadığımız bir oyun sahaya yansıdı. Biz çok pozisyona giren bir takımız. Orta sahada 2. bölgeden 3. bölgeye geçişi yapacak pas yollarımız da net değildi. Dolayısıyla hücum anlamında üretken olamadık. Sonuçtan öte oyun bizim için üzücüydü." dedi.

İki gün sonra oynanacak Sırbistan maçı ile ilgili de değerlendirme yapan Başar, "Hemen toparlanıp Sırbistan maçına hazırlanacağız. Sonuçta bir turnuva oynuyoruz. Kötü bir başlangıç yapmış olabiliriz fakat çok iyi bitirmek istiyoruz. Bizim takımımız hemen reaksiyon veren bir takım. Geri düştüğü zaman da toparlanabilen bir takım. Gerek maçta gerekse turnuvanın devamında çabuk toparlanan bir yapıya sahip olduğumuzu göstereceğiz. Sırbistan maçında hedefimiz yine 3 puan olacak." dedi.  
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.