Teknik Direktör Abdullah Ercan yönetimindeki U17 Milli Takımımız (01.01.1992), Nijerya'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası D Grubu'ndaki ilk maçında Burkina Faso'yu 1-0 mağlup etti. Enugu şehrindeki Nnamdi Azikiwe Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 3. dakikada Muhammet Demir kaydetti.
Milli Takımımızın mücadele ettiği D Grubu'nda oynanan günün diğer maçında Kosta Rika ile Yeni Zelanda 1-1 berabere kaldı.
Millilerimiz gruptaki ikinci maçını 28 Ekim'de Kosta Rika ile oynayacak.
Stat: Nnamdi Azikiwe
Hakem: Carlos Amarilla, Emigdio RUIZ, Nicolas YEGROS (Paraguay)
Türkiye: Deniz Mehmet, Okan Alkan, Furkan Şeker, Orhan Gülle, Kamil Ahmet Çörekçi (Dk. 60 Gökay İravul), Muhammet Demir, Engin Bekdemir (Dk. 59. Ufuk Özbek), Ömer Ali Şahiner, Ensar Enes Baykan (Dk. 84 Berkin Kamil Arslan), Süleyman Özdamar, Onur Karakabak.
Burkina Faso: Sanou, Haiki, Quattara, Zagre (Dk. 52 A.S. Traore), Viktor, Ibrango (Dk. 75 Barry), Sido, Zidane, Dalhata, Derra, B.I. Traore (Dk. 52 Louckmane).
Gol: Dk. 3 Muhammet Demir (Türkiye)
Sarı Kartlar: Dk. 6 Orhan Gülle, Dk. 39 Okan Alkan (Türkiye), Dk. 22 Quattara, Dk. 30 Dalhata, Dk. 66 Haiki, Dk. 68 Viktor (Burkina Faso).
Nijerya'da düzenlenen FIFA U17 Dünya Kupası grupları, maç takvimi ve gruplardan çıkma statüsü şöyle:
24 takımın 6 grupta mücadele edeceği FIFA U17 Dünya Kupası'nda grup maçları 24 Ekim-1 Kasım tarihlerinde oynanacak. Bu maçlar sonunda gruplarını ilk 2 sırada tamamlayan 12 takım ile 3. sırayı alan en iyi 4 takım ikinci tura yükselmeye hak kazanacak. 2. tur maçları 4-5 Kasım'da, çeyrek final maçları 08-09 Kasım'da, yarı final maçları 12 Kasım'da, 3.'lük-4.'lük ve final maçı ise 15 Kasım'da oynanacak.
A GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- Arjantin |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
2- Nijerya |
1 |
0 |
1 |
0 |
3 |
3 |
1 |
3- Almanya |
1 |
0 |
1 |
0 |
3 |
3 |
1 |
4- Honduras |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
|
B GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- İsviçre |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
2- Breziyla |
1 |
1 |
0 |
0 |
3 |
2 |
3 |
3- Japonya |
1 |
0 |
0 |
1 |
2 |
3 |
0 |
4- Meksika |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
|
C GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- İran |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
2- Kolombiya |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
3 |
3- Hollanda |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
2 |
0 |
4- Gambiya |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
|
D GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- TÜRKİYE |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
2- Yeni Zelanda |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1 |
1 |
3- Kosta Rika |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
1 |
1 |
4- Burkina Faso |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
|
E GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- B.Arap Emir. |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
0 |
3 |
2- İspanya |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
3 |
3- ABD |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
2 |
0 |
4- Malavi |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
2 |
0 |
|
F GRUBU |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1- Güney Kore |
1 |
1 |
0 |
0 |
3 |
1 |
3 |
2- İtalya |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
3 |
3- Cezayir |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
4- Uruguay |
1 |
0 |
0 |
1 |
1 |
3 |
0 |
|
Maç |
Tarih-Saat |
1. Takım |
Skor |
1. Takım |
Yer |
1 - A Grubu |
24.10.2009-21.30 |
Nijerya |
3-3 |
Almanya |
Abuja |
2 - A Grubu |
24.10.2009-18.00 |
Honduras |
0-1 |
Arjantin |
Abuja |
3 - B Grubu |
24.10.2009-21.00 |
Brezilya |
3-2 |
Japonya |
Lagos |
4 - B Grubu |
24.10.2009-18.00 |
Meksika |
0-2 |
İsviçre |
Lagos |
5 - C Grubu |
25.10.2009-17.00 |
İran |
2-0 |
Gambiya |
Calabar |
6 - C Grubu |
25.10.2009-20.00 |
Kolombiya |
2-1 |
Hollanda |
Calabar |
7 - D Grubu |
25.10.2009-17.00 |
TÜRKİYE |
1-0 |
Burkina Faso |
Enugu |
8 - D Grubu |
25.10.2009-20.00 |
Kosta Rika |
1-1 |
Yeni Zelanda |
Enugu |
9 - E Grubu |
26.10.2009-17.00 |
B. Arap Emirlik. |
2-0 |
Malavi |
Kano |
10 - E Grubu |
26.10.2009-20.00 |
İspanya |
2-1 |
ABD |
Kano |
11 - F Grubu |
26.10.2009-17.00 |
Uruguay |
1-3 |
Kore Cum. |
Kaduna |
12 - F Grubu |
26.10.2009-20.00 |
Cezayir |
0-1 |
İtalya |
Kaduna |
13 - A Grubu |
27.10.2009-17.00 |
Arjantin |
- |
Almanya |
Abuja |
14 - A Grubu |
27.10.2009-20.00 |
Nijerya |
- |
Honduras |
Abuja |
15 - B Grubu |
27.10.2009-17.00 |
İsviçre |
- |
Japonya |
Lagos |
16 - B Grubu |
27.10.2009-20.00 |
Brezilya |
- |
Meksika |
Lagos |
17 - C Grubu |
28.10.2009-17.00 |
Hollanda |
- |
Gambiya |
Calabar |
18 - C Grubu |
28.10.2009-20.00 |
İran |
- |
Kolombiya |
Calabar |
19 - D Grubu |
28.10.2009-17.00 |
Yeni Zelanda |
- |
Burkina Faso |
Enugu |
20 - D Grubu |
28.10.2009-20.00 |
TÜRKİYE |
- |
Kosta Rika |
Enugu |
21 - E Grubu |
29.10.2009-17.00 |
ABD |
- |
Malavi |
Kano |
22 - E Grubu |
29.10.2009-20.00 |
B. Arap Emirlik. |
- |
İspanya |
Kano |
23 - F Grubu |
29.10.2009-17.00 |
İtalya |
- |
Kore Cum. |
Kaduna |
24 - F Grubu |
29.10.2009-20.00 |
Uruguay |
- |
Cezayir |
Kaduna |
25 - A Grubu |
30.10.2009-17.00 |
Almanya |
- |
Honduras |
Abuja |
26 - A Grubu |
30.10.2009-17.00 |
Arjantin |
- |
Nijerya |
Bauchi |
27 - B Grubu |
30.10.2009-20.00 |
Japonya |
- |
Meksika |
Lagos |
28 - B Grubu |
30.10.2009-20.00 |
İsviçre |
- |
Brezilya |
Abuja |
29 - C Grubu |
31.10.2009-17.00 |
Gambiya |
- |
Kolombiya |
Calabar |
30 - C Grubu |
31.10.2009-17.00 |
Hollanda |
- |
İran |
Enugu |
31 - D Grubu |
31.10.2009-20.00 |
Burkina Faso |
- |
Kosta Rika |
Enugu |
32 - D Grubu |
31.10.2009-20.00 |
Yeni Zelanda |
- |
TÜRKİYE |
Calabar |
33 - E Grubu |
01.11.2009-17.00 |
Malavi |
- |
İspanya |
Kano |
34 - E Grubu |
01.11.2009-17.00 |
ABD |
- |
B. Arap Emirlik. |
Ijebu-Ode |
35 - F Grubu |
01.11.2009-20.00 |
Kore Cum. |
- |
Cezayir |
Kaduna |
36 - F Grubu |
01.11.2009-20.00 |
İtalya |
- |
Uruguay |
Kano |
37 - 2. Tur |
04.11.2009 |
A Grubu 2.'si |
- |
C Grubu 2.'si |
Ijebu-Ode |
38 - 2. Tur |
04.11.2009 |
D Grubu 1.'si |
- |
En İyi 3.'lerden |
Enugu |
39 - 2. Tur |
04.11.2009 |
B Grubu 1.'si |
- |
En İyi 3.'lerden |
Lagos |
40 - 2. Tur |
04.11.2009 |
F Grubu 1.'si |
- |
E Grubu 2.'si |
Kaduna |
41 - 2. Tur |
05.11.2009 |
E Grubu 1.'si |
- |
D Grubu 2.'si |
Kano |
42 - 2. Tur |
05.11.2009 |
C Grubu 1.'si |
- |
En İyi 3.'lerden |
Calabar |
43 - 2. Tur |
05.11.2009 |
B Grubu 2.'si |
- |
F Grubu 2.'si |
Bauchi |
44 - 2. Tur |
05.11.2009 |
A Grubu 1.'si |
- |
En İyi 3.'lerden |
Abuja |
45 - Çeyrek F. |
08.11.2009 |
37. Maç Galibi |
- |
38. Maç Galibi |
Bauchi |
46 - Çeyrek F. |
08.11.2009 |
39. Maç Galibi |
- |
40. Maç Galibi |
Ijebu |
47 - Çeyrek F. |
09.11.2009 |
41. Maç Galibi |
- |
42. Maç Galibi |
Kaduna |
48 - Çeyrek F. |
09.11.2009 |
43. Maç Galibi |
- |
44. Maç Galibi |
Calabar |
49 - Yarı F. |
12.11.2009 |
45. Maç Galibi |
- |
46. Maç Galibi |
Lagos |
50 - Yarı F. |
12.11.2009 |
47. Maç Galibi |
- |
48. Maç Galibi |
Lagos |
51 - 3-4.'LÜK |
15.11.2009 |
49. Maç Mağlubu |
- |
50. Maç Mağlubu |
Abuja |
52 - FİNAL |
15.11.2009 |
49. Maç Galibi |
- |
50. Maç Galibi |
Abuja |
Kafile:
Kafile Başkanı |
: Ali PARLAK |
Dış İlişkiler |
: Sami ÇÖLGEÇEN |
Genç Milli Takımlar İdari Sor. |
: Timuçin KALENDER |
Genç Milli Takım Teknik Direktörü |
: Abdullah ERCAN |
Antrenör |
: Metin ÇEKİÇLER |
Kaleci Antrenörü |
: Hasan Okan GÜLTANG |
Doktor |
: Ufuk ŞEKİR |
Fizyoterapist |
: Mustafa YAKUT |
İngilizce Öğretmeni |
: Selim Fikret TOYDEMİR |
Medya Görevlisi |
: Selim ŞAKARCAN |
Masör |
: Cenk AKKAYA |
Malzemeci |
: Mustafa GÜLEN |
Aşçı |
: Ali Ekber AKSOY |