TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 16 » U-16 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U16 Milli Takımı'nda şampiyonluk sevinci 26.08.2019
U16 Milli Takımında şampiyonluk sevinci

U16 Milli Takımı'nda, Rusya'da düzenlenen Uluslararası Starway Turnuvası'nda kazanılan şampiyonluğun sevinci yaşanıyor. Milliler; Rusya, Sırbistan ve Özbekistan'ın katıldığı organizasyonda tüm maçlarını kazanarak kupayı havaya kaldırırken, bireysel ödüllerden üçüne de Ay-yıldızlı oyuncularımız layık görüldü. Burak İnce, en değerli oyuncu seçilirken, Türkiye'nin attığı 7 golden üçünde imzası bulunan Melih Bostan gol kralı oldu. Egemen Tutar ise en iyi savunma oyuncusu unvanını aldı.

Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü'nden Sorumlu Milli Takımlar Koordinatörü Oğuz Çetin, başarılarından dolayı, Milli Takım teknik heyetini ve oyuncuları kutladı. Çetin, Rusya ve Sırbistan gibi futbol ekolü olan ülkeler karşısında alınan galibiyetlerin önemli olduğunu vurguladı. Oğuz Çetin, resmi maç oynamayan yaş gruplarının bu tür turnuvalarda yer almasını sağlayarak genç futbolculara uluslararası deneyim kazandırdıklarının altını çizdi. Genç Milli Takımlar Sorumlusu ve Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ise genç milli takımlarda gelişim üzerine odaklandıklarını, bu tür turnuvaların hem uluslararası alanda oyuncuların durumlarını gözlemlemeye olanak tanıdığını, hem de genç futbolcuların rekabetçi yönünü geliştirmeye katkı sağladığını belirtti. Kafkas, U16 Milli Takımı'nın Uluslararası Starway Turnuvası'nı kazanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

U16 Milli Takımı Teknik Sorumlusu Mehmet Hacıoğlu da organizasyonda Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Öğrencilerini oynadıkları iyi futbol ve mücadelelerinden dolayı tebrik eden Hacıoğlu, bundan sonraki turnuvalara da en iyi şekilde hazırlanacaklarını ve hedeflerinin Türk futbolunu ileriye taşıyacak gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak olduğunu belirtti.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.