TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 16 » U-16 Milli Takım Haber Detay Sayfası
21. Mercedes-Benz Ege Kupası'nda şampiyon Türkiye 21.01.2020
21. Mercedes-Benz Ege Kupasında şampiyon Türkiye
Geri
İleri

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu yıl 21. kez düzenlenen Mercedes-Benz Ege Kupası'nda U16 Milli Takımımız, Kore Cumhuriyeti'ni finalde 2-1 mağlup ederek şampiyon oldu.

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası'ndaki final karşılaşmasında Milli Takımımız Melih Bostan'ın 20.ve 74 dakikalarda  attığı iki golle mutlu sona ulaştı.

Turnuvada şampiyon olan Milli Takımımıza madalyaları ile şampiyonluk kupasını, Türkiye Futbol Federasyonu Genç Milli Takımlar ve Futbol Gelişim Direktörlüğü Koordinatörü Oğuz Çetin ile Altınordu Kulübü Başkanı Seyit Mehmet Özkan birlikte verdi.

Turnuvanın en skorer oyuncusu milli takımımızdan 4 golle Melih Bostan olurken, aynı oyuncumuz final karşılaşmasının da en değerli oyuncusu seçildi. İrlanda Cumhuriyeti de turnuvanın en centilmen takımı seçildi.



Türkiye 2 -1  Kore Cumhuriyeti

Stat:
Altınordu Metin Oktay Yerleşkesi

Hakemler: Emre Bulut, Atakan Tutan, Tahir Atakan Açık

Türkiye: Emre Bilgin - Ersin Yılmaz, Emir Ortakaya, Buğra Çağlıyan (Dk.41 Adem Metin Türk), Necati Bilgiç, Melih Bostan, Mahmut Afşar (Dk.41 Yiğit Kerem), Ahmet Buğra Güven, Hamza Yiğit Akman, Ulusoy Mert Kabasakal (Dk.59 Ahmet Karademir), Efe Birinci

Kore Cumhuriyeti: Park Manho - Jang Seokhwan, Kim Jisoo, Kim Raewoo, Her Dongmin, Son Hwi, Chang Hamın (Dk.68 Lee Kyudong), Kim Jinyeop (Dk.59 Lee Sumin), Park Janghangyeol, Cho Youngkwang (Dk.19 Park Gyeom), Kim Dohyun

Sarı Kart: Buğra Çağlayan, Ahmet Buğra Güven, Ersin Yılmaz (Türkiye), Her Dongmin

Goller: Dk.20 ve 74  Melih Bostan (Türkiye), Dk.50 Chang Hamin

21. Mercedes-Benz Ege Kupası Fikstür ve Puan Cetveli

A GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

B GRUBU

O

G

B

M

A

Y

P

1. Türkiye

3

2

1

0

4

2

7

1. Kore Cum.

3

3

0

0

8

1

9

2. İrlanda C.

3

2

0

1

5

1

6

2. Arnavutluk

3

2

0

1

2

2

6

3. Tanzanya

3

1

1

1

6

5

4

3. Ukrayna

3

1

0

2

1

4

3

4. Kosova

3

0

0

3

2

8

0

4. Makedonya

3

0

0

3

1

5

0

Tarih-Saat

Grup

Takım

Skor

Takım

Stat / Yer

15.01.2020 - 12.30

A

İrlanda C.

1-0

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

15.01.2020 - 12.30

B

Ukrayna

0-3

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

15.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

1-0

Kosova

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

15.01.2020 - 15.15

B

Arnavutluk

1-0

Makedonya

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 12.30

A

Kosova

2-4

Tanzanya

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

17.01.2020 - 12.30

B

Makedonya

1-3

Kore C.

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

17.01.2020 - 15.15

A

Türkiye

1-0

İrlanda C.

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

17.01.2020 - 15.15

B

Ukrayna

0-1

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 12.00

A

İrlanda C.

4-0

Kosova

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

19.01.2020 - 12.00

B

Makedonya

0-1

Ukrayna

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

19.01.2020 - 14.30

A

Tanzanya

2-2

Türkiye

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

19.01.2020 - 14.30

B

Kore C.

2-0

Arnavutluk

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

7-8.'lik maçı

Makedonya

4-6

Kosova

Altınordu Doğan Emültay Sahası -3 - Suni Çim

21.01.2020 - 12.00

5-6.'lık maçı

Ukrayna

0-1

Tanzanya

Altınordu Şenez Erzik Sahası - 5

21.01.2020 - 12.00

3-4.'lük maçı

İrlanda C.

3-0

Arnavutluk

Altınordu Gündüz Tekin Onay Sahası - 1

21.01.2020 - 14.30

Final

Kore C.

1-2

Türkiye

Altınordu Serpil Hamdi Tüzün Sahası - 2

Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.