TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 16 » U-16 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U16 Millilerimiz, Japonya'yı 6-1 yendi 6.06.2008
U16 Millilerimiz, Japonyayı 6-1 yendi

U16 Milli Takımımızı, Ukrayna'da düzenlenen Viktor Bannikov Turnuvası'ndaki ilk maçında Japonya'yı 6-1 mağlup etti. Ukrayna'nın Mariupol şehrindeki Ilyitchevets Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 10 ve 54. dakikalarda Hasan Ahmet Sarı, 20, 53 ve 80. dakikalarda Orhan Gülle ve 50. dakikada Berkin Kamil Arslan kaydederken, Japonya'nın tek golünü 55. dakikada Takashi Usami attı.

Milli Takımımızın mücadele ettiği B Grubu'nda oynanan günün diğer maçında Polonya ile Slovakya 0-0 berabere kalırken, A Grubu'nda oynanan karşılaşmalarda Rusya, İtalya ile 1-1, Ukrayna ise Finlandiya ile 0-0 berabere kaldı.

U16 Millilerimiz, Viktor Bannikov Turnuvası'ndaki ikinci maçında yarın Slovakya ile karşı karşıya gelecek. Ukrayna'nın Mariupol şehrindeki Zapadniy Stadı'nda oynanacak karşılaşma saat 14.00'de başlayacak.

Yarın ayrıca B Grubu'nda Japonya-Polonya, A Grubu'nda ise İtalya-Finlandiya ve Ukrayna-Rusya karşılaşmaları oynanacak.

Teknik Direktör Ferhat Südoğan yönetimindeki U16 Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular bulunuyor;

Furkan ŞEKER, Ömer KARANCI, Orhan GÜLLE, Sercan HACIOĞLU (Beşiktaş A.Ş.), Gökay IRAVUL, Barış YARDIMCI, Recep Berk ELİTEZ (Fenerbahçe),  Berkin Kamil ARSLAN (Galatasaray A.Ş.), Umutcan YÜKSEL (MKE Ankaragücü), Hasan Ahmet SARI (Trabzonspor A.Ş.), Oğulcan GÖKCE (Altay), Onur KARAKABAK (Sakaryaspor A.Ş.), Armağan KUŞ (Samsunspor),  Okan SALMAZ (Adanaspor A.Ş.), Ferhat KARAKAYA (Vestel Manisaspor), Adnan TOPLAMACI (Dinamo Bükreş), Gökay IŞITAN (Hamburger SV), Engin BEKDEMİR (PSV Eindhoven).

Viktor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle;

A Grubu

O

G

B

M

A

Y

P

1. Rusya

1

0

1

0

1

1

1

2. İtalya

1

0

1

0

1

1

1

3. Ukrayna

1

0

1

0

0

0

1

4. Finlandiya

1

0

1

0

0

0

1

B Grubu

O

G

B

M

A

Y

P

1. TÜRKİYE

1

1

0

0

6

1

3

2. Polonya

1

0

1

0

0

0

1

3. Slovakya

1

0

1

0

0

0

1

4. Japonya

1

0

0

1

1

6

0

Tarih-Saat

Grup

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat - Yer

06.06.2008-14:00

A

Rusya

1-1

İtalya

Olympik / Donetsk 

06.06.2008-17:00

A

Ukrayna

0-0

Finlandiya

Olympiiskiy / Donetsk

06.06.2008-14:00

B

Polonya

0-0

Slovakya

Zapadniy / Mariupol

06.06.2008-17:00

B

Japonya

1-6

TÜRKİYE

Ilyitchevets Mariupol

07.06.2008-14:00

A

İtalya

-

Finlandiya

Olympik / Donetsk

07.06.2008-17:00

A

Ukrayna

-

Rusya

Olympiiskiy / Donetsk

07.06.2008-14:00

B

TÜRKİYE

-

Slovakya

Zapadniy / Mariupol

07.06.2008-17:00

B

Japonya

-

Polonya

Ilyitchevets / Mariupol  

09.06.2008-14:00

A

İtalya

-

Ukrayna

Olympiiskiy / Donetsk

09.06.2008-17:00

A

Finlandiya

-

Rusya

Olympik / Donetsk

09.06.2008-14:00

B

Slovakya

-

Japonya

Zapadniy / Mariupol

09.06.2008-17:00

B

TÜRKİYE

-

Polonya

Ilyitchevets / Mariupol

10.06.2008

7. Lig Maçı

A Grubu 4. sü

 

B Grubu 4. sü

Zapadniy / Mariupol

10.06.2008

5. Lig Maçı

A Grubu 3. sü

 

B Grubu 3. sü

Olympik / Donetsk

10.06.2008

3. Lig Maçı

A Grubu 2. si

 

B Grubu 2. si

Ilyitchevets / Mariupol

10.06.2008

FİNAL

A Grubu 1. si

 

B Grubu 1. si

Olympiiskiy / Donetsk

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.