U16 Milli Takımımız, Viktor Bannikov Turnuvası'ndaki ikinci maçında Slovakya'ya 1-0 mağlup oldu. Ukrayna'nın Mariupol şehrindeki Zapadniy Stadı'nda oynanan karşılaşmada Slovakya'nın golünü 66. dakikada Matyi attı.
Günün diğer maçlarında B Grubu'nda Japonya ile Polonya 2-2 berabere kalırken, A Grubu'nda İtalya, Finlandiya'yı 3-0 ve Rusya ise Ukrayna'yı 1-0 mağlup etti.
Teknik Direktör Ferhat Südoğan yönetimindeki U16 Milli Takımı aday kadrosuna şu oyuncular bulunuyor;
Furkan ŞEKER, Ömer KARANCI, Orhan GÜLLE, Sercan HACIOĞLU (Beşiktaş A.Ş.), Gökay IRAVUL, Barış YARDIMCI, Recep Berk ELİTEZ (Fenerbahçe), Berkin Kamil ARSLAN (Galatasaray A.Ş.), Umutcan YÜKSEL (MKE Ankaragücü), Hasan Ahmet SARI (Trabzonspor A.Ş.), Oğulcan GÖKCE (Altay), Onur KARAKABAK (Sakaryaspor A.Ş.), Armağan KUŞ (Samsunspor), Okan SALMAZ (Adanaspor A.Ş.), Ferhat KARAKAYA (Vestel Manisaspor), Adnan TOPLAMACI (Dinamo Bükreş), Gökay IŞITAN (Hamburger SV), Engin BEKDEMİR (PSV Eindhoven).
Viktor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle;
A Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. İtalya |
2 |
1 |
1 |
0 |
4 |
1 |
4 |
2. Rusya |
2 |
1 |
1 |
0 |
2 |
1 |
4 |
3. Ukrayna |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
1 |
1 |
4. Finlandiya |
2 |
0 |
1 |
1 |
0 |
3 |
1 |
|
|
B Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Slovakya |
2 |
1 |
1 |
0 |
1 |
0 |
4 |
2. TÜRKİYE |
2 |
1 |
0 |
1 |
6 |
2 |
3 |
3. Polonya |
2 |
0 |
2 |
0 |
2 |
2 |
2 |
4. Japonya |
2 |
0 |
2 |
1 |
2 |
8 |
1 |
|
|
Tarih-Saat |
Grup |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat - Yer |
06.06.2008-14:00 |
A |
Rusya |
1-1 |
İtalya |
Olympik / Donetsk |
06.06.2008-17:00 |
A |
Ukrayna |
0-0 |
Finlandiya |
Olympiiskiy / Donetsk |
06.06.2008-14:00 |
B |
Polonya |
0-0 |
Slovakya |
Zapadniy / Mariupol |
06.06.2008-17:00 |
B |
Japonya |
1-6 |
TÜRKİYE |
Ilyitchevets Mariupol |
07.06.2008-14:00 |
A |
İtalya |
3-0 |
Finlandiya |
Olympik / Donetsk |
07.06.2008-17:00 |
A |
Ukrayna |
0-1 |
Rusya |
Olympiiskiy / Donetsk |
07.06.2008-14:00 |
B |
TÜRKİYE |
0-1 |
Slovakya |
Zapadniy / Mariupol |
07.06.2008-17:00 |
B |
Japonya |
2-2 |
Polonya |
Ilyitchevets / Mariupol |
09.06.2008-14:00 |
A |
İtalya |
- |
Ukrayna |
Olympiiskiy / Donetsk |
09.06.2008-17:00 |
A |
Finlandiya |
- |
Rusya |
Olympik / Donetsk |
09.06.2008-14:00 |
B |
Slovakya |
- |
Japonya |
Zapadniy / Mariupol |
09.06.2008-17:00 |
B |
TÜRKİYE |
- |
Polonya |
Ilyitchevets / Mariupol |
10.06.2008 |
7. Lig Maçı |
A Grubu 4. sü |
|
B Grubu 4. sü |
Zapadniy / Mariupol |
10.06.2008 |
5. Lig Maçı |
A Grubu 3. sü |
|
B Grubu 3. sü |
Olympik / Donetsk |
10.06.2008 |
3. Lig Maçı |
A Grubu 2. si |
|
B Grubu 2. si |
Ilyitchevets / Mariupol |
10.06.2008 |
FİNAL |
A Grubu 1. si |
|
B Grubu 1. si |
Olympiiskiy / Donetsk |