TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U 16 » U-16 Milli Takım Haber Detay Sayfası
U16 Milli Takımı, Finlandiya'yı 4-0 yendi 10.06.2008
U16 Milli Takımı, Finlandiyayı 4-0 yendi

U16 Milli Takımımız, Ukrayna'da düzenlenen Viktor Bannikov Turnuvası'ndaki son maçında Finlandiya'yı 4-0 yenerek turnuvayı 7. sırada tamamladı. Ukranyan'nın Mariupol şehrindeki Zapadniy Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 18. dakikada Oğulcan Gökce, 46 ve 61. dakikada Orhan Gülle ve 72. dakikada Hasan Ahmet Sarı kaydetti.

Viktor Bannikov Turnuvası'nda oynanan günün diğer maçlarında İtalya final maçında Polonya'yı 2-1 yenerek şampiyon olurken, Japonya, Rusya'yı 3-2 yenerek üçüncü, Ukrayna ise Slovakya'yı 3-1 yenerek beşinci oldu.

Teknik Direktör Ferhat Südoğan yönetimindeki U16 Milli Takımı kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu;

Furkan ŞEKER, Ömer KARANCI, Orhan GÜLLE, Sercan HACIOĞLU (Beşiktaş A.Ş.), Gökay IRAVUL, Barış YARDIMCI, Recep Berk ELİTEZ (Fenerbahçe),  Berkin Kamil ARSLAN (Galatasaray A.Ş.), Umutcan YÜKSEL (MKE Ankaragücü), Hasan Ahmet SARI (Trabzonspor A.Ş.), Oğulcan GÖKCE (Altay), Onur KARAKABAK (Sakaryaspor A.Ş.), Armağan KUŞ (Samsunspor),  Okan SALMAZ (Adanaspor A.Ş.), Ferhat KARAKAYA (Vestel Manisaspor), Adnan TOPLAMACI (Dinamo Bükreş), Gökay IŞITAN (Hamburger SV), Engin BEKDEMİR (PSV Eindhoven).

Viktor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç takvimi şöyle;

A Grubu

O

G

B

M

A

Y

P

1. İtalya

3

2

1

0

6

1

7

2. Rusya

3

2

1

0

5

1

7

3. Ukrayna

3

0

1

2

0

2

1

4.  Finlandiya

3

0

1

2

0

6

1

B Grubu

O

G

B

M

A

Y

P

1. Polonya

3

1

2

0

4

3

5

2. Japonya

3

1

1

1

5

8

4

3. Slovakya

3

1

1

1

1

3

4

4 TÜRKİYE

3

1

0

2

7

4

3

Tarih-Saat

Grup

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat - Yer

06.06.2008-14:00

A

Rusya

1-1

İtalya

Olympik / Donetsk 

06.06.2008-17:00

A

Ukrayna

0-0

Finlandiya

Olympiiskiy / Donetsk

06.06.2008-14:00

B

Polonya

0-0

Slovakya

Zapadniy / Mariupol

06.06.2008-17:00

B

Japonya

1-6

TÜRKİYE

Ilyitchevets Mariupol

07.06.2008-14:00

A

İtalya

3-0

Finlandiya

Olympik / Donetsk

07.06.2008-17:00

A

Ukrayna

0-1

Rusya

Olympiiskiy / Donetsk

07.06.2008-14:00

B

TÜRKİYE

0-1

Slovakya

Zapadniy / Mariupol

07.06.2008-17:00

B

Japonya

2-2

Polonya

Ilyitchevets / Mariupol  

09.06.2008-14:00

A

İtalya

2-0

Ukrayna

Olympiiskiy / Donetsk

09.06.2008-17:00

A

Finlandiya

0-3

Rusya

Olympik / Donetsk

09.06.2008-14:00

B

Slovakya

0-3

Japonya

Zapadniy / Mariupol

09.06.2008-17:00

B

TÜRKİYE

1-2

Polonya

Ilyitchevets / Mariupol

10.06.2008-14:00

7. 'lik Maçı

Finlandiya

0-4

TÜRKİYE

Zapadniy / Mariupol

10.06.2008-14:00

5. 'lik Maçı

Ukrayna

3-1

Slovakya

Olympik / Donetsk

10.06.2008-14:00

3. 'lük Maçı

Rusya

2-3

Japonya

Ilyitchevets / Mariupol

10.06.2008-17:00

FİNAL

İtalya

2-1

Polonya

Olympiiskiy / Donetsk

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.