U16 Milli Takımımız, Ukrayna'nın başkenti Kiev'de düzenlenen Viktor Bannikov Turnuvası'ndaki üçüncü maçında Rusya'ya 3-0 mağlup etti. Boryspil Stadı'nda oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın gollerini 14, 16 ve 60. dakikalarda Artun Akçakın kaydetti. Alınan bu sonuçtan sonra Milli Takımımız, B Grubu'nu birinci sırada tamamlayarak finalde Sırbistan'ın rakibi oldu. Final karşılaşması 26 Mayıs 2009 Salı günü oynanacak.
Millilerimiz, turnuvada oynadığı ilk maçta Belarus'u 2-0 mağlup etmiş, ikinci maçta Polonya ile 2-2 berabere kalmıştı.
Viktor Bannikov Turnuvası'nda oynanan günün diğer maçlarında Polonya, Belarus'u 2-1 mağlup ederken, İtalya ile Litvanya ve Ukrayna ile Sırbistan 2-2'lik skorlarla berabere kaldı.
U16 Milli Takımı kadrosuna şu oyuncular bulunuyor:
Alican CANDEMİR, Baran YARDIMCI (Ankaraspor A.Ş.), Artun AKÇAKIN, Çağrı TEKİN (Gençlerbirliği), Hasan TÜRK (Beşiktaş A.Ş.), Emre PEHLİVAN (Bursaspor), Mahir AYDIN (Büyükşehir Bld. Spor), Erhan KARTAL (Denizlispor), Süleyman ÖZDAMAR (Altay), Hakan YÜCE (Orduspor), Oğuzhan AZĞAR (Samsunspor), Barış TÜRKMEN, Melih VARDAR (Bucaspor), İlker SAYAN (Dardanelspor A.Ş.), Furkan Can GÜLER (Gaziosmanpaşa), Beytullah AŞÇI (Genk), Atakan YİĞİTOĞLU (Hertha BSC Berlin), Bilal GÜLDEN (SV 1989 Schwetzingen).
U17 Milli Takımı Sorumluluğunu Metin Tekin, Teknik Direktörlüğünü Ferhat Südoğan yapıyor.
Viktor Bannikov Turnuvası puan cetveli ve maç sonuçları şöyle:
A Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Sırbistan |
3 |
2 |
1 |
0 |
5 |
2 |
7 |
2. Ukrayna |
3 |
1 |
2 |
0 |
5 |
4 |
5 |
3. İtalya |
3 |
0 |
2 |
1 |
3 |
4 |
2 |
4. Litvanya |
3 |
0 |
1 |
2 |
3 |
6 |
1 |
|
B Grubu |
O |
G |
B |
M |
A |
Y |
P |
1. Türkiye |
3 |
2 |
1 |
0 |
7 |
2 |
7 |
3. Polonya |
3 |
1 |
2 |
0 |
5 |
4 |
5 |
2. Rusya |
3 |
0 |
2 |
1 |
1 |
4 |
2 |
4. Belarus |
3 |
0 |
1 |
2 |
1 |
4 |
1 |
|
Tarih-Saat |
Grup |
1. Takım |
Skor |
2. Takım |
Stat |
22.05.2009-13.00 |
A |
Sırbistan |
1 - 0 |
İtalya |
Makariv |
22.05.2009-16.00 |
A |
Ukrayna |
2 - 1 |
Litvanya |
Koncha-Zaspa (Dynamo) |
22.05.2009-13.00 |
B |
Belarus |
0 - 2 |
Türkiye |
Makariv |
22.05.2009-17.30 |
B |
Rusya |
1 - 1 |
Polonya |
Obukhiv |
23.05.2009-13.00 |
A |
Litvanya |
0 - 2 |
Sırbistan |
Obukhiv |
23.05.2009-16.00 |
A |
İtalya |
1 - 1 |
Ukrayna |
Koncha-Zaspa (Dynamo) |
23.05.2009-17.00 |
B |
Türkiye |
2 - 2 |
Polonya |
Obukhiv |
23.05.2009-17.30 |
B |
Belarus |
0 - 0 |
Rusya |
Makariv |
25.05.2009-16.00 |
A |
İtalya |
2 - 2 |
Litvanya |
Makariv |
25.05.2009-16.00 |
A |
Ukrayna |
2 - 2 |
Sırbistan |
Koncha-Zaspa (Dynamo) |
25.05.2009-13.00 |
B |
Polonya |
2 - 1 |
Belarus |
Boryspil |
25.05.2009-17.30 |
B |
Rusya |
0 - 3 |
Türkiye |
Boryspil |
26.05.2009-13.30 |
7.'lik Maçı |
Litvanya |
- |
Belarus |
Makariv |
26.05.2009-13.30 |
5.'lik Maçı |
İtalya |
- |
Rusya |
Obukhiv |
26.05.2009-12.00 |
3.'lük Maçı |
Ukrayna |
- |
Polonya |
Viktor Bannikov Stadı |
26.05.2009-17.30 |
FİNAL |
Sırbistan |
- |
Türkiye |
Viktor Bannikov Stadı |
Kafile:
KAFİLE BAŞKANI |
: Cenk CEM |
DIŞ İLİŞKİLER |
: Seyfi ÖZER |
TEKNİK DİREKTÖR |
: Ferhat SÜDOĞAN |
ANTRENÖR |
: Metin ÇEKİÇLER |
KALECİ ANTRENÖRÜ |
: Mehmet TEZCAN |
DOKTOR |
: Erdal HANCI |
MASÖR |
: Levent GÜRBÜZ |
MALZEMECİ |
: Mustafa GÜLEN |