TR
EN
Selim Koray: "Antalya'da kusursuz bir turnuva olacak" 24.04.2012
Selim Koray: "Antalyada kusursuz bir turnuva olacak"

TFF Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Ertanhan'ın moderatörlüğünü yaptığı kura çekiminin açılışında konuşan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Milli Takımlar Komitesi Başkanı Selim Koray, U19 Avrupa Şampiyonası'nın her yıl 1000'in üzerinde takımın ziyaret ettiği futbolsever şehir Antalya'da düzenlenecek ikinci büyük gençlik turnuvası olacağını belirtti.

4 yıl önce yine Antalya'da U17 Avrupa Şampiyonası'nın başarı ile düzenlendiğini hatırlatan Selim Koray, "11. UEFA U19 Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak Türkiye Futbol Federasyonu için bir onurdur. Bu turnuva; varlık, cinsiyet, ırk ve etnik farklılıklar göz edilmeksizin futbolda herkese bir yer olduğunu gösterecek ve Türkiye'de kadın futbolunun öne çıkarmamıza yardımcı olacak.

Türk halkının dünyaca bilinen misafirperverliğini ülkemize Avrupa'nın çeşitli yerlerinden gelecek genç oyunculara ve konuklara bir kez daha göstereceğini belirten TFF Yönetim Kurulu üyesi Koray; "2005 Şampiyonlar Ligi Finali, 2008 U17 Avrupa Şampiyonası ve 2009 UEFA Kupası Finali'nden sonra bu kez de 19 Yaş Altı Kadınlar Avrupa Şampiyonası'na kusursuz ev sahipliği yapacağımıza inanıyoruz" dedi.