TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Kadın A Milli Takımı, Rusya'ya 2-1 yenildi 1.12.2020
Kadın A Milli Takımı, Rusyaya 2-1 yenildi
Geri
İleri

Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu son maçında karşılaştığı Rusya'ya 2-1 mağlup oldu. Antalya'da Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmada Milli Takımımızın golünü 56.dakikada Derya Arhan kaydederken, Rusya'nın gollerini 29.dakikada Anna Belomyttseva, 45.dakikada Marina Fedorova attı. Bu sonucun ardından Kadın A Milli Takımımız, Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nu beşinci sırada tamamladı.

Stat: Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi

Hakemler: Sandra Bastos, Olga Almeida, Sandrine Gonçalves Santos, Ana Luisa Carneiro Amorim De Morgado Afo

Türkiye: Gamze Nur Yaman, Berna Yeniçeri (Dk.74 Büşra Kuru), Didem Karagenç, İpek Kaya, Gülbin Hız, Ebru Topçu, Emine Ecem Esen (Dk.46 Derya Arhan), Ece Türkoğlu, İlayda Civelek (Dk.46 Arzu Karabulut), Birgül Sadıkoğlu (Dk.79 Elif Keskin), Yağmur Uraz

Rusya: Tatyana Shcherbak, Kristina Mashkova, Anna Belomyttseva (Dk.46 Ekaterina Bratko), Anna Kozhnikova, Alina Myagkova, Elina Samoylova (Dk.46 Kristina Khorosheva), Viktoriya Kozlova, Yana Sheina, Marina Fedorova, Alsu Abdullina, Tatiana Morina (Dk.46 Nelli Korovkina)

Kadın A Milli Takımı'nın Rusya maçı aday kadrosunda şu oyuncular bulunuyordu:

Kaleciler: Fatma Şahin (Beşiktaş A.Ş.), Ezgi Çağlar (Alg Spor), Gamze Nur Yaman (Zhilstroy-1)

Defans: Didem Karagenç (Beşiktaş A.Ş.), Dilan Yeşim Taşkın (Sv Horn), İpek Kaya (Stade Brestois 29), Yaşam Göksu (Konak Belediye Spor), Gülbin Hız (Alg Spor), Berna Yeniçeri (Konak Belediye Spor), Büşra Kuru (Ffc Nıederkırchen)

Orta Saha: Emine Ecem Esen (Alg Spor), Ebru Topçu (Alg Spor), Jessica Çarmıklı (Beşiktaş A.Ş.), Elif Keskin (Beşiktaş A.Ş.), Cansu Nur Kaya (Pendik Çamlık Spor), Ece Türkoğlu (Old Dominion University), İlayda Civelek (Alg Spor), Arzu Karabulut (Sc Fortuna Köln), Derya Arhan (Alg Spor), İrem Eren (Kdz. Ereğli Belediye Spor), Ecem Cümert (Msv Duisburg), Seda Nur İncik (Konak Belediye Spor)

Forvet: Yağmur Uraz (Beşiktaş A.Ş.), Birgül Sadıkoğlu (Konak Belediye Spor), Melike Öztürk (Ataşehir Belediye Spor)

Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin

Teknik Direktör: Necla Güngör Kıragası

Maç Programı:

Tarih-Saat

1. Takım

Skor

2. Takım

Stat / Yer

27.11.2020 - 19.00

Estonya

0-4

Türkiye

Sportland Arena - Tallinn

01.12.2020 - 17.00

Türkiye

1-2

Rusya

Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi-Manavgat-Antalya

Geri
İleri
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.