TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Necla Güngör: "Oyun ve sonuç bize moral verdi" 17.09.2021
Necla Güngör: "Oyun ve sonuç bize moral verdi"
Dünya Kupası elemelerindeki ilk maçında Portekiz ile 1-1 berabere kalan Kadın Milli Takımı'nın teknik direktörü Necla Güngör Kıragası, takımının mücadelesinden ve alınan puandan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Portekiz'in FIFA sıralamasında 30., Türkiye'nin ise 69.basamakta bulunduğunu hatırlatan Kıragası, ''Güçlü rakibimiz karşısında aldığımız beraberlik bizim için değerli. Bunun yanında oyuncularımın 90 dakika boyunca ortaya koyduğu arzulu oyun ve onlardan istediklerimizi sahaya yansıtma gayreti alkışı hak ediyor. Bu sonuç bize gelecek maçlar için umut ve moral verdi. Şimdi FIFA sıralamasında Portekiz'in bir alt basamağında olan 31. sıradaki Ukrayna ile özel maçta karşılaşacağız. Ukrayna da güçlü bir rakip. Hedeflerimiz doğrultusunda bu tür müsabakaları daha sık oynamayı özellikle tercih ediyoruz. Her geçen gün hem oyun hem de fizik anlamında gelişiyoruz. Ukrayna karşılaşması da bizim için iyi bir prova olacak.'' dedi.

Türkiye - Portekiz maçını Alanya'da izleyen TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ise teknik heyeti ve futbolcuları mücadelelerinden dolayı tebrik etti. Kadın futbolunun hem Milli Takımlar hem de kulüpler düzeyinde ilerlemesi için çalıştıklarını belirten Çetin, ''Portekiz uzun yıllardır kadın futboluna yatırım yapan bir ülke. Elemelere 2.torbadan katıldılar. Biz ise 5.torbada yer aldık. Buna karşın takımımız rakibi karşısında iyi bir oyun sergiledi. Amacımız yakın gelecekte Türkiye'yi FIFA klasmanında üst sıralara taşımak, üst düzey turnuvalara katılan bir Milli Takım yaratmak. Federasyonumuzun ve kulüplerimizin iş birliği, antrenörlerimiz ve oyuncularımızın da emekleriyle bunu başaracağımıza inanıyorum.'' şeklinde konuştu.

Türkiye, Dünya Kupası Avrupa elemelerinde; Almanya, Portekiz, Sırbistan, İsrail ve Bulgaristan ile birlikte H Grubu'nda yer alıyor. Grubu ilk sırada bitiren takım doğrudan finallere katılacak. İkinci olacak takım ise play-off mücadelesi verecek. Kadın Milli Takımı'nın elemelerdeki maç programı şöyle:

21 Ekim 2021

Türkiye - Bulgaristan

26 Ekim 2021

Sırbistan - Türkiye

26 Kasım 2021

Almanya - Türkiye

30 Kasım 2021

Türkiye - İsrail

23 Şubat 2022

Türkiye - Sırbistan

7 Nisan 2022

Bulgaristan - Türkiye

12 Nisan 2022

İsrail - Türkiye

3 Eylül 2022

Türkiye - Almanya

6 Eylül 2022

Portekiz - Türkiye

Orjinal boyutları için tıklayınız
 
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.