U16 Kız Milli Takımı, Finlandiya’da düzenlenen UEFA Gelişim Turnuvası’ndaki son maçında İspanya’ya 4-0 mağlup oldu. Milliler, karşılaşmanın ilk yarısını da 2-0 geride tamamladı.
Stat: Eerikkila Sports Institute
Hakemler: Ksenia Koulik, Laura Karukka, Anna Pasma, Elli-Maija Lehtimaki
Türkiye: Aliye Tecer, İlayda Tali, Rabia Çakır, Ecemnur Öztürk (Dk.90 İlayda İnal), Yaren Ersen (Dk.85 Zeynep Bilir), Melisa Kurt (Dk.32 Elif Çetin), Berra Pekgöz (Dk.46 Naz Karaca), Mevlüde Melek Okuyan, Selen Su Yarayan, Aleyna Can (Dk.66 Melike Çizme), Sana Coşkun
İspanya: Ziara Vega (Dk.46 Carla Abdon), Carlota Martins (Dk.66 Iris Ashley), Claudia De La Cuerda ( Dk.46 Silvia Cristobal), Irune Dorado (Dk.80 Laia Abdon), Noa Jimenez, Adriana Folgado, Lua Arufe (Dk.46 Emma Moreno), Lucia Rivas (Dk.66 Anna Quer), Beatriz Perez (Dk.53 Rosalia Dominguez), Claudia Ensenat (Dk.66 Aiara Aguirrezabala), Natalia Escot (Dk.80 Maren Arabaolaza)
Goller: Dk.7 ve Dk.36 Natalia Escot, Dk.77 Emma Moreno, Dk.90 +6 Rosalia Dominguez
U16 Kız Milli Takımı kadrosunda şu isimler yer aldı:
Kaleciler: Aliye Tecer (Beylerbeyi Spor A.Ş. Pendik Çamlık Spor Kulübü), Şerife Naz Yenice (Denizli Sultanlar Spor)
Defans: İlayda Tali (Dudullu), Melis Sude Küskü (Tuzla Sahil Spor), Rabia Çakır (Tunç Spor), Rüveyda Gürbüz (First Vienna), Sana Coşkun (Bayer 04 Leverkusen), Selen Su Yarayan (SC Freiburg), Thyra Eda Korkmaz (Eimsbütteler TV)
Orta Saha: Aleyna Can (Werder Bremen), Berra Pekgöz (Tunç Spor), Ecemnur Öztürk (Dudullu), Elif Çetin (Soma Zafer Spor ve Gençlik), Melike Çizme (SPVG 20 Brakel), Melisa Kurt (RSCA Anderlecht), Mevlüde Melek Okuyan (Fenerbahçe A.Ş.), Naz Karaca (Bağcılar Evren Spor)
Forvet: İlayda İnal (Tuzla Sahil Spor), Yaren Ersen (Dudullu), Zeynep Bilir (Kayseri Kadın Futbol Kulübü)
Teknik Direktör: Nazlı Ceylan Demirbağ
Maç Programı:
Tarih-Saat
|
1. Takım
|
Skor
|
2. Takım
|
Stat / Yer
|
26.05.2023 - 13:00
|
İspanya
|
3-0
|
Belçika
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|
26.05.2023 - 17:30
|
Finlandiya
|
5-0
|
Türkiye
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|
28.05.2023 - 13:00
|
İspanya
|
0-2
|
Finlandiya
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|
28.05.2023 - 17:30
|
Belçika
|
2-0
|
Türkiye
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|
31.05.2023 - 10:00
|
Türkiye
|
0-4
|
İspanya
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|
31.05.2023 - 14:30
|
Finlandiya
|
6-1
|
Belçika
|
Eerikkila Sports Institute / Tammela
|