TR
EN
Necla Güngör Kıragası: "Galibiyetle Başlamak Önemli" 23.09.2023
Necla Güngör Kıragası: "Galibiyetle Başlamak Önemli"

Kadın A Milli Takımı Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası, Türkiye'nin 3-0 kazandığı Gürcistan maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

Kadınlar için ilk kez düzenlenen UEFA Uluslar Ligi'ne galibiyetle başlamanın önemli olduğunu söyleyen Kıragası sözlerine şöyle devam etti: "Karşılaşmaya çok iyi hazırlandık. Tüm takım galibiyet için konsantre oldu. Rakibimiz Gürcistan yeni yapılanması ile kadın futboluna yatırım yapan bir ülke. Birçok oyuncusu Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi'nde oynuyor. Belli bir oyun planları var, disiplinli şekilde bunu uygulamaya çalışıyorlar. Maçın başından itibaren oyunu 2. bölgede tutmak istediler. Biz sahada 4-3-3 düzeninde yer aldık, çünkü oyuncu profillerimiz göz önüne alındığında ve yaptığımız analiz sonucunda rakibin boş alanlarını bu formasyonda daha net bulacağımızı biliyorduk. Santra ile 3. bölge baskımıza başladık. Topa sahip olan ve hücum varyasyonlarını etkili şekilde yapan taraf olduk. Bazen doğru oynadık, bazen telaş yaptık. Sonuç olarak değerli bir galibiyet aldık. Oyuncularımı tebrik ediyorum, Gürcistan'a da oynayacağı diğer maçlarda başarılar dilerim."

Kadın A Milli Takımı'nın bir sonraki maçına da değinen Necla Güngör Kıragası, "26 Eylül'de Elazığ'da Litvanya ile karşılaşacağız. Kendi taraftarımızın önünde maça çıkacağımız için çok heyecanlıyız. Elazığ'da da iyi bir oyun ile kazanmak istiyoruz.'' şeklinde konuştu.

 
Orjinal boyutları için tıklayınız