TR
EN
Üresin: "Amerika Karşısında Ortaya Konan Mücadeleden Memnunuz" 11.04.2024
Üresin: "Amerika Karşısında Ortaya Konan Mücadeleden Memnunuz"
UEFA'nın Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri'nde düzenlediği UEFA WU16 Dostluk Turnuvası'nın açılış maçında Amerika Birleşik Devletleri ile karşılaşan U16 Kız Millî Takımımızda Teknik Direktör Begüm Üresin, karşılaşma sonunda değerlendirmelerde bulundu.

Amerika'nın kadın futbolunda A takımlar düzeyinde dünya dördüncüsü olduğunu ifade eden Üresin, "Kadın futbolunda ekol olmuş bir ülke. 450 milyonluk kocaman bir nüfus sonrası doğal olarak altyapıları çok iyi. Kadın futboluna çok büyük önem veriyorlar. Dünyadaki neredeyse her oyuncunun hayalini kurduğu lige sahipler. Bu bağlamdan bakınca Amerika karşısında takımımızın ortaya koyduğu futboldan ve mücadeleden memnunuz." diye konuştu. 

"Belarus'taki turnuva öncesi iyi oyun moral oldu"

Karşılaşmaya dengeli başladıklarını ifade eden Üresin, "Rakibe istediği fırsatları vermedik. Yaptığımız analizler sonucunda oyuncularımız iyi pozisyon aldı. Maçın başında geri düştük ancak oyundan kopmadık. Böylesine büyük bir turnuvanın ülkemizde yapılıyor olması çok kıymetli. Oyuncularımız için çok büyük bir tecrübe. Türkiye'deki kadın futbolunun gelişimi her geçen gün devam ediyor. Daha dün Kadın A Millî Takımımız, Macaristan'ı yenerek B Ligi'ndeki ilk galibiyetini aldı. U19 Kadın Millî Takımımız, Ermenistan'ı 7-0 yenerek A Ligi'ne yükseldi. Biz de bu turnuvada tecrübe kazanmak istiyoruz. 1-8 Mayıs tarihleri arasında Belarus'ta U16 Gelişim Turnuvası'na gidiyoruz. Belarus, Kazakistan ve Azerbaycan ile karşılaşacağız. Buradaki iyi oyun, o turnuva için bizi motive ediyor." ifadelerini kullandı.

Orjinal boyutları için tıklayınız