TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » U-21 » U-21 Milli Takım Haber Detay Sayfası
Ümit Milli Takımımız, Kazakistan ile 0-0 berabere kaldı 11.06.2022
Ümit Milli Takımımız, Kazakistan ile 0-0 berabere kaldı
Geri
İleri

Ümit Milli Takımımız, 2023 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Eleme maçında karşılaştığı Kazakistan ile 0-0 berabere kaldı. Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu'nda oynanan ve Faroe Adaları'ndan Kári Á Høvdanum'un yönettiği mücadelede Kazakistan'dan Damir Kassabulat 58. dakikada kırmızı kart görerek oyun dışında kaldı.

Grubumuzun diğer maçında Danimarka, İskoçya ile 1-1 berabere kaldı. Ümit Milli Takım grubun son maçında 14 Haziran Salı günü deplasmanda Danimarka ile karşılaşacak.

Ümit Milli Takım aday kadrosunda değişiklik

Ümit Milli Takımımızın 2023 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası Grup Elemelerinde Danimarka ile oynayacağı maçın aday kadrosundan sarı kart cezalısı durumuna düşen Ali Akman, sakatlığı bulunan Kartal Kayra Yılmaz, Oğuz Aydın ve Polat Yaldır çıkarıldı.

Stat: Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu

Hakemler: Kári Á Høvdanum, Andrew Christiansen, Dan Petur Pauli Højgaard, Alex Troleis

Türkiye: Emre Bilgin, Bünyamin Balcı, Ahmetcan Kaplan, Furkan Bayır, Emre Kaplan (Dk.69 Ravil Tagir), Kartal Kayra Yılmaz, Umut Güneş (Dk.46 Gökdeniz Bayrakdar), Emirhan İlkhan (Dk.46 Barış Alper Yılmaz), Aral Şimşir (Dk.59 Doğucan Haspolat), Enis Destan (Dk.46 Bertuğ Özgür Yıldırım), Ali Akman

Kazakistan: Danil Ustimenko, Lev Skvortsov, Sagi Sovet, Adilbek Zhumakhanov, Sultan Sagnayev, Stanislav Basmanov (Dk.69 Abylaikhan Nazymkhanov), Daniyar Ussenov (Dk.80 Andrey Ulshin), Ivan Sviridov (Dk.63 Askar Satyshev), Damir Kassabulat, Meirambek Kalmyrza, Dinmukhamed Karaman (Dk.80 Yerkebulan Seidakhmet) 

Kartlar: Dk.32 Sultan Sagnayev (Sarı Kart), Dk.55 Ali Akman (Sarı Kart), Dk.58 Damir Kassabulat (Kırmızı Kart), Dk.90+3 Yerkebulan Seidakhmet (Sarı Kart) 

Ümit Milli Takımımızın Kazakistan maçı aday kadrosunda şu oyuncular yer aldı:

Kaleciler: Muhammet Taha Tepe (Trabzonspor A.Ş.), Canberk Yurdakul (Bursaspor), Emre Bilgin (Beşiktaş A.Ş.)

Defans: Furkan Bayır (Aytemiz Alanyaspor), Emir Han Topçu (Çaykur Rizespor A.Ş.), Serdar Saatçı (Beşiktaş A.Ş.), Ahmetcan Kaplan (Trabzonspor A.Ş.), Emre Kaplan (Atakaş Hatayspor), Kazımcan Karataş (Altay), Bünyamin Balcı (Fraport TAV Antalyaspor), Ravil Tagir (Medipol Başakşehir FK)

Orta Saha: Umut Güneş (Aytemiz Alanyaspor), Oğuz Aydın (Aytemiz Alanyaspor), Ali Kaan Güneren (MKE Ankaragücü), Doğucan Haspolat (Kasımpaşa A.Ş.), Emirhan İlkhan (Beşiktaş A.Ş.), Kerem Atakan Kesgin (Demir Grup Sivasspor), Aral Şimşir (FK Jerv), Polat Yaldır (Yılport Samsunspor), Burak İnce (Arminia Bielefeld), Gökdeniz Bayrakdar (Fraport TAV Antalyaspor), Barış Alper Yılmaz (Galatasaray A.Ş.), Kartal Kayra Yılmaz (Bereket Sigorta Ümraniyespor)

Forvet: Enis Destan (Trabzonspor A.Ş.), Bertuğ Özgür Yıldırım (Atakaş Hatayspor), Ali Akman (Nec Nijmegen) 

Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu: Tolunay Kafkas

Maç Programı:

Tarih-Saat (TSİ)

1. Takım

2. Takım

Stat / Yer

10.06.2022 - 20:00

Türkiye

0-0

Kazakistan

Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu

14.06.2022 - 19.00

Danimarka

-

Türkiye

Vejle Stadium


2023 UEFA U21 Avrupa Futbol Şampiyonası I Grubu Puan Durumu

Takımlar

O

G

B

M

A

Y

P

1.BELÇİKA

8

6

2

0

14

2

20

2.DANİMARKA

7

4

2

1

9

4

14

3.TÜRKİYE

7

2

2

3

5

8

8

4.İSKOÇYA

8

1

4

3

6

10

7

5.KAZAKİSTAN

8

0

2

6

4

14

2



Geri
İleri
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.