TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
TFF » Haberler » Basın Bültenleri » TFF Haberleri
56 bin 500 kadın ve çocuk ücretsiz maç seyretti  30.12.2011
56 bin 500 kadın ve çocuk ücretsiz maç seyretti 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen "kadınların ve 16 yaş altı çocukların Spor Toto Süper Lig maçlarına ücretsiz girebilme" uygulaması kapsamında tribünlere bugüne kadar 56 bin 546 seyirci geldi.

"GÜZEL OYUN GÜZEL KALACAK" sloganıyla ilk defa ligin 5. haftasında hayata geçirilen projede, 13 haftadaki 110 karşılaşmada 56 bin 546 kadın ve çocuk ücretsiz maç seyretme imkanına kavuştu. Uygulamada en çok seyirci 6 bin 121 ile Spor Toto Süper Lig'in altıncı haftasında tribünlerde oldu. Proje kapsamında ücretsiz olarak tribünlere alınan kadın ve çocuk seyircilerin en çok olduğu maç ise 2868 taraftar ile Trabzonspor-Galatasaray karşılaşması oldu.

Hafta başına 4 bin 350 seyirci ortalaması

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla başlatılan projede, kadınların ve 16 yaşın altındaki futbolseverlerin bilet bedelleri, sezon sonuna kadar Türkiye Futbol Federasyonu tarafından karşılanarak kulüplere ödenecek.

2011-2012 sezonunda "34 Haftalık Lig Grubu" maçlarında yapılacak uygulama, sadece ev sahibi takımın taraftarlarına ayrılan tribünlerde geçerli olacak. Bilet alarak rakip takımın tribününe giren kadın ve çocuklar, yetkililerce stad dışına çıkarılacak.

3 milli maça da 5 bin 350 seyirci

Bu uygulama, Spor Toto Süper Lig maçlarının yanı sıra Ekim ayındaki Azerbaycan ve Almanya maçları ile Hırvatistan play-off A Milli maçında da gerçekleştirildi. Türkiye Futbol Federasyonu tarafından tahsis edilen tribüne 5 bin 350 kadın ve 16 yaşın altındaki çocuk ücretsiz olarak seyredebilme imkanına kavuştu.

Kulüplerin bildirdikleri tribün ve kapasite için tıklayınız.

Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.