TR
EN
Milli Takımlar » Futsal Milli » Futsal Milli Takım Detay Sayfası
Futsal U19 Milli Takımı'nın rakipleri belli oldu 3.11.2022
Futsal U19 Milli Takımının rakipleri belli oldu
Futsal U19 Milli Takımı'nın 2023 Avrupa Şampiyonası Ana Eleme Turu'ndaki rakipleri, İsviçre'nin Nyon kentinde yapılan kura çekimi ile belirlendi. Milliler, 7.Grup'ta İtalya, Çekya ve ön elemelerde İngiltere, Litvanya, Estonya ve Malta'nın yer aldığı gruptan lider çıkacak takım ile mücadele edecek. Grupta müsabakalara ev sahipliği yapacak ülke karşılıklı anlaşma ile belirlenemez ise 18 Kasım'da UEFA tarafından yapılacak kura çekimi ile belli olacak. Maçlar 21-16 Mart 2023 tarihleri arasında oynanacak. Ev sahibi Hırvatistan'ın yanı sıra  Ana Eleme Turu gruplarını lider bitirecek 7 takım Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, kura ilgili değerlendirmesinde şunları söyledi: "Futsal U19 Milli Takımımıza çok önem veriyoruz ve futsalı daha da ileriye taşımak için çalışmaya devam ediyoruz. UEFA sıralamasında 11.sıraya yükselmemiz önemli bir başarı. Gençlerimizin elemeleri geçip Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edeceklerine inanıyorum. Futsal U19 Ligi için de hazırlıklarımızı yapıyoruz ve en kısa sürede ligimizi kuracağız."

Futsal A ve U19 Milli Takımlar Teknik Direktörü Murat Kaya ise şöyle konuştu: "2018 yılında kurulan U19 Milli Takımımız bizim için çok büyük önem teşkil ediyor. Futsal U19 Milli Takımımızdan A takıma yükselen değerli oyuncularımız oldu. Zorlu rakiplerle karşılaşacağız. Amacımız Avrupa Şampiyonası'na katılmak." 
Orjinal boyutları için tıklayınız