TR
EN
Milli Takımlar » Futsal Milli » Futsal Milli Takım Detay Sayfası
Down Sendorumlular Milli Takımı İtalya'yı Farklı Geçti 22.03.2024
Down Sendorumlular Milli Takımı İtalyayı Farklı Geçti

TFF'nin 'Türkiye Futbol Oynuyor' projesi kapsamında destek verdiği ve Özel Sporcular Federasyonu bünyesinde bulunan son Avrupa şampiyonu Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız, Antalya'da ikincisi devam eden 'Trisome' oyunlarının ilk maçında İtalya'yı 10-1 yendi.

Antalya Spor Salonu'nda yapılan maçta Futsal Milli Takımımızın gollerini Resul Orakçı (4), Birkan Dikici (2), Anıl Koçak (2), Mert Uruk (1) ve Tahra Kavis (1) kaydetti.

Ay-Yıldızlı takımımızın İtalya ile oynadığı mücadeleyi; eski Dışişleri Bakanı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Dünya Down Sendromlular Federasyonu Başkanı Marco Borzacchini, Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy ve Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan izledi. 

A Milli Takımımızın Macaristan ile oynayacağı hazırlık maçı için Budapeşte'de bulunan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi de Down Sendromlular Farkındalık Günü'nde, Futsal Milli Takımımızın teknik ekibi ve futbolcularını İtalya galibiyetinden ötürü kutladı.

 

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız