TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Adil Müftüoğlu: ''Amacımız, ilk kez Dünya Kupası'na gidebilmek" 29.05.2012
Adil Müftüoğlu: Amacımız, ilk kez Dünya Kupasına gidebilmek"

Plaj Futbolu Milli Takımımızın 16-29 Mayıs tarihleri arasında Alanya'da yaptığı hazırlık kampı sona erdi. Çalışmaları değerlendiren Plaj Futbolu Milli Takımı Teknik Sorumlusu Adil Müftüoğlu: "Plaj Futbolu Milli Takımı olarak 13 günlük hazırlık kampımızı tamamladık. Kamp süresince Hollanda ile 3, Rusya ile de 2 olmak üzere toplamda 5 hazırlık maçı yaptık. Uzun bir aradan sonra takım ilk kez toplandığı için, ilk 2 Hollanda maçında oldukça zorlandık. Ancak daha sonra düzenimiz iyice oturdu ve daha iyi mücadele etmeye başladık." dedi.

Rusya karşılaşmalarının çok büyük bir deneyim olduğunu belirten Adil Müftüoğlu, "Dünya ve Avrupa şampiyonu Rusya, geçen sezon son mağlubiyetini bizden almıştı. Bu yıl de hiç yenilgileri yoktu. Kendileri ile oynadığımız ikinci maçı 9-8 kazanarak rakibimizi bir defa daha mağlup etmeyi başardık. Ancak Rusya maçlarının bize katkısı skordan çok oyun anlayışı yönünde. Zira böylesine önemli bir rakiple oynamak oyun anlayışı bakımdan takıma bir çok artı kattı. Bu artıları ilerleyen dönemlerde sahaya yansıtacağımıza inancımız tam." diye konuştu.

Müftüoğlu sözlerini şöyle tamamladı: "Temmuz ayında Moskova'da düzenlenecek olan 2013 Plaj Futbolu Dünya Kupası Avrupa Elemeleri için 20 Haziran'da tekrar bir araya geleceğiz. Elemelerin fikstürü Haziran'ın ikinci yarısında belli olacak. Tek amacımız, elemelerden başarıyla çıkıp tarihimizde ilk kez Dünya Kupası'na yükselmek ve bu Dünya Kupası'nda Avrupa kıtası adına mücadele edecek 5 takımdan biri olabilmek."