TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımı'nın Dünya Kupası Elemeleri kampı başladı 21.06.2012
Plaj Futbolu Milli Takımının Dünya Kupası Elemeleri kampı başladı

Rusya'nın başkenti Moskova'da katılacağı FIFA Plaj Futbolu Dünya Kupası 2013 Elemelerine hazırlanan Plaj Futbolu Milli Takımı'nın kampı Alanya'da başladı.

Teknik sorumluluğunu Adil Müftüoğlu'nun yaptığı Plaj Futbolu Milli Takımı'nın Alanya Utopia World Hotel'deki kampı 29 Haziran'a kadar sürecek. Plaj Milliler, bu tarihte Moskova'ya uçacak ve 1 Temmuz'da başlayacak elemeler için hazırlıklarını tamamlayacak.

1 - 3 Temmuz 2012 tarihleri arasında Poklonnaya Hill bölgesindeki Victory Park plajında grup müsabakaları oynayacak Plaj Futbolu Milli Takımımız gruptan çıkması durumunda, 5 Temmuz tarihinde 2. Tur, bu turu da geçmesi halinde 6 Temmuz'da çeyrek final, 7 Temmuz Cumartesi günü yarı final ve 8 Temmuz tarihinde de Final maçı oynayacak.

İlk 4 ülke Dünya Şampiyonası'na gidecek

Eylül 2013'te Tahiti'de yapılacak Dünya Plaj Futbolu Şampiyonası'na katılmak için 24 Avrupa takımı Rusya'da mücadele edecek. 4'erli 6 grupta başlayacak maçlarda en iyi 16 takım 2.tura kalacak. Tek maç eleminasyon sisteminde oynanacak 2.tur maçları sonucunda çeyrek finale kalan 8 takım, 4'erli 2 grup oluşturacak. Gruplarını lider olarak tamamlayan ülkeler 8 Temmuz'da final oynarken, grup ikincileri de aynı tarihte 3./4'üncülük maçı oynayacak. Bu 4 takım 2013 Dünya Şampiyonası'nda Avrupa kıtasını temsil edecek ülkeler olacak.  

İlk maçımız 1 Temmuz'da Hollanda ile

Eleme turunda Hollanda, İspanya ve Norveç ile karşılaşacak Plaj Futbolu Milli Takımımız ilk maçını 1 Temmuz'da Hollanda ile TSİ 10.00'da yapacak. İkinci maçında 2 Temmuz Pazartesi günü TSİ 11.15'te Norveç ile karşılaşacak olan Plaj Milliler gruptaki son maçını 3 Temmuz'da TSİ 11.15'te İspanya ile yapacak.