TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Şile Etabı tamamlandı 6.08.2007
Plaj Futbolu Şile Etabı tamamlandı

Türkiye Futbol Federasyonu ve Şile Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen 2007 Plaj Futbolu Türkiye Ligi'nin 5. ve son etabı olan Şile Etabı tamamlandı.  Şile Ayazma Plajı Beach Soccer Stadı'nda 3, 4 ve 5 Ağustos tarihleri arasında oynanan müsabakalar büyük ilgi görürken, final maçında Samsun 19 Mayıs Üniversitesini 3-2 mağlup eden Hasköy etabı birinci olarak tamamladı. Etabı, Hasköy'ün ardından Samsun 19 Mayıs Üniversitesi 2., Gazi Üniversitesi ise 3. olarak tamamladı.

Şile Etabı'nın birincisi Hasköy şampiyonluk kupasını, etabın en değerli oyuncusu Kerem Sinç (Kumburgaz Belediye),  gol kralı Ayhan Sezer (Kumburgaz Belediye), en az gol yiyen kalecisi Adem Havuz / Celal Kalkavan (Hasköy) olan oyuncular etap sonunda düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Şamil Bilgin: "Plaj Futbolu Ligi'nin 5 etabı da başarışla sonuçlanmıştır"

Plaj Futbol Ligi'nin 5. ve son etabı olan Şile Etabı'nın kupa töreni sonrasında bir konuşma yapan TFF Plaj Futbolu İdari Menejeri Şamil Bilgin, "Türkiye'nin çeşitli turizm bölgelerinde organize etmiş olduğumuz, 5 etap başarı ile sonuçlanmıştır. Müsabakalar ilgi ile izlenmiş ve Fair Play çerçevesinde tamamlanmıştır. Organizasyona destek veren belediyer üzerine düşen görevi başarı ile yerine getirmişlerdir. 5 etaba katılan toplam 36 takımdan 1. olan 5 takım direkt olarak, en iyi averaja ve Fair Play'e uygun gruplarında 2. olan 3 takımda eylül ayında, Alanya'daki süper finallere katılmaya hak kazanmışlardır. Bu takımlar kısa süre finallerin yapılacağı tarih ile birlikte açıklanacaktır." dedi.