TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımı, Avrupa A Ligi hedefi için yoğun çalışıyor 27.04.2022
Plaj Futbolu Milli Takımı, Avrupa A Ligi hedefi için yoğun çalışıyor
Geri
İleri

Antalya'nın Manavgat ilçesinde yer alan The Sense Deluxe Otel'de kampta bulunan Plaj Futbolu Milli Takımı'nda hazırlıklar devam ediyor. Ay-Yıldızlılarımız sabah salonda güç çalışması yaptı; öğleden sonra da Manavgat'taki sahada teknik antrenman gerçekleştirdi. 22 Nisan'da toplandıklarını ve 30 Haziran'a dek çalışmaların süreceğini ifade eden Teknik Direktör Ozan Yılmaz, "Bu yıl içerisindeki ilk kampımızı gerçekleştiriyoruz. Oyuncu havuzunu bu sebeple geniş tuttuk. Henüz kendi takımlarında maçları devam eden oyuncularımız da var. Mayıs kampında onları da çağırarak takımın kesin durumunu görmüş olacağız" diye konuştu.

"Avrupa Plaj Oyunları'nda yer almak istiyoruz"

27-31 Temmuz tarihleri arasında Moldova'da Avrupa B Ligi müsabakalarında mücadele edeceklerini ifade eden Yılmaz, "Burada 4 takım A Ligi'ne yükselecek. Şampiyon olan takım; üçüncüsü yapılacak Avrupa Plaj Oyunları'na katılacak. B Ligi'nde grubumuzda yer alacak takımlar, Kişinev'e gittiğimizde belli olacak. Bu sebeple Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında kamp planladık. İlk kampımızda oyuncularımızın fiziksel olarak istediğimiz düzeye gelmelerini amaçlıyoruz" ifadelerini kullandı. 

"Özer Hurmacı'nın yeteneğini plaj futboluna entegre edeceğiz"

Moldova'da oynayacakları müsabakalarda A Ligi'ne yükselmeyi hedeflediklerinin altını çizen Plaj Futbolu Milli Takımı Teknik Direktörü Ozan Yılmaz, "Kişinev'deki organizasyonun hemen ardından ağustos ayında İtalya'da Dünya Plaj Oyunları Elemeleri'ne katılacağız. Orada da amacımız ülkemizi başarıyla temsil etmek. Yıllardır bir arada oynayan, birbirini çok iyi tanıyan ve tamamlayan, yetenekli oyunculara sahibiz. Kadromuza yeni isimleri de dahil ediyoruz. Bunlardan birisi de geçtiğimiz ay profesyonel futbol hayatını noktalayan Özer Hurmacı… Özer bu kamp bizimle birlikte. Kendisi fiziksel olarak çok iyi durumda. Yeteneğini plaj futboluna entegre ederek, kendisinden maksimum düzeyde faydalanmayı umuyoruz. Futbol Gelişim Direktörümüz Sayın Oğuz Çetin'in verdiği büyük destek ve duyduğu güven hedeflerimize ulaşmak için yolumuzu ardına kadar açıyor. Biz de bu güven ve desteği alacağımız başarılarla taçlandırmak istiyoruz" dedi. 

Plaj Futbolu Milli Takımımızın kadrosunda şu isimler yer alıyor:

Kaleciler: Mehmet Aşlamacı (Seferihisar Citta Slow), Mahmut Arıkan (Alanya Belediyespor), Serkan Banazlı (Seferihisar Citta Slow), Halil Hamamcıoğlu 

Savunma: Yasin Bağcı (Alanya Belediyespor), Efe Lorenzo Deniz (Manavgat Elektronik Market), Ferhat Gülbağ (Seferihisar Citta Slow), Semih Türkmen (Seferihisar Citta Slow), Volkan Yeşilırmak (Seferihisar Citta Slow), Recep Demir (Seferihisar Citta Slow)

Hücum: Ege Alkan (Manavgat Spor), Ömer Behiç Benlidayı (Alanya Belediyespor), Enes İşcan (Seferihisar Citta Slow), Barış Terzioğlu (Alanya Belediyespor), Özer Hurmacı, Cem Keskin (Alanya Belediyespor), Emrah Ekmekci (Bosna Kahvecisi Ozba Yapı), Özcan Kocaman (Seferisar Citta Slow)

Futbol Gelişim Direktörü: Oğuz Çetin

Teknik Direktör: Ozan Yılmaz

Geri
İleri