TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımı'nın Hazırlık Kampı Tamamlandı 9.05.2023
Plaj Futbolu Milli Takımının Hazırlık Kampı Tamamlandı
Plaj Futbolu Milli Takımı, 2023 sezonu takviminde yer alan FIFA Dünya Kupası Avrupa elemeleri ve Avrupa A Ligi müsabakaları öncesi 30 Nisan - 7 Mayıs 2023 tarihleri arasında Antalya Side'de yaptığı hazırlık kampını tamamladı. Milli Takımımız, kendileriyle aynı yerde kampta olan Azerbaycan Plaj Futbolu Milli Takımı ile ortak antrenmanlar gerçekleştirdi. Plaj Futbolu Milli Takımı, 1-3 Haziran 2023 tarihlerinde Azerbaycan ile iki hazırlık maçı oynamak üzere 30 Mayıs 2023 tarihinde Bakü'ye gidecek.

Plaj Futbolu Milli Takımı'nın hazırlıklarını değerlendiren Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, "Plaj Futbolu Milli Takımımız, 2021 yılında pandemi sürecinde yaşadığı dezavantajlar sebebiyle B Ligi'ne inmişti. Geçtiğimiz yıl gerçekleştirdiği çıkışla final oynayarak yeniden Avrupa A Ligi'ne dönen Millilerimiz, bu yıl bir ilki başararak 2023 Kasım ayında Dubai'de oynanması planlanan 12. FIFA Dünya Kupası'na doğrudan katılmak ve hemen ardından A Ligi karşılaşmalarında başarılı olarak orada kalıcı olmak istiyor. Biz de bu hedeflerine ulaşmaları her türlü desteği veriyoruz." dedi.

Plaj Futbolu Milli Takımı'nın altyapısını daha organize ve sağlıklı oluşturabilmek için, Futsal Milli Takımlarında yaptıkları gibi, Plaj Futbolu U19 Milli Takımı'nı kurmak yönünde planlama içinde olduklarını belirten Çetin, Plaj Futbolu Ligi statüsünde değişiklikler gerçekleştirmek için de çalıştıklarını, daha fazla maçın oynanacağı daha kaliteli bir lig düzenlemek için uğraş verdiklerini ifade etti.

Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız