TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımımız, FIFA Dünya Kupası Elemeleri İçin Bakü'de 2.07.2023
Plaj Futbolu Milli Takımımız, FIFA Dünya Kupası Elemeleri İçin Baküde
Geri
İleri

Plaj Futbolu Milli Takımımız, FIFA Dünya Kupası Avrupa eleme maçları için Azerbaycan'ın Başkenti Bakü'de kampa girdi. Millilerimiz, 1-10 Temmuz 2023 tarihleri arasında düzenlenen organizasyonda ilk maçını 5 Temmuz 2023 tarihinde TSİ 12:00'de Belarus ile Bakü Plaj Futbolu Stadyumu'nda oynayacak. Ay-Yıldızlılar, dün geldiği Bakü'de bu sabah ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Akşam da antrenman yapacak olan Millilerimiz sabah taktik ağırlıklı çalıştı.
 
Ozan Yılmaz: "Çıkışımızı devam ettireceğiz"

Plaj Futbolu Milli Takımı Teknik Direktörü Ozan Yılmaz, geçen kamp sürecini ve turnuvayı değerlendirdi. 29 Haziran 2023 tarihinde Riva'da toplandıklarını ifade eden Yılmaz, "Bu turnuva için nisan ve mayıs aylarında iki kamp yaptık. Takımımız fizik kapasite ve oyun anlamında üstüne koyarak ilerliyor. Yetenekli ve özverili oyunculardan kurulu bir ekibiz. Geçtiğimiz yıl ait olduğumuz yere; yani A Ligi'ne geri dönmüştük. Yakaladığımız bu çıkışı bu yıl da devam ettirmek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz tüm gücümüzü ortaya koyarak tarihimizde ilk defa FIFA Dünya Kupası'na katılabilmek. Ardından da yeniden yükseldiğimiz A Ligi'nde artık kalıcı olmak istiyoruz. Bunları başaracak güçte olduğumuza inanıyoruz" ifadelerini kullandı.
 
"Grupta ilk iki sırayı alıp çeyrek finale yükselmek istiyoruz"

Azerbaycan'daki FIFA Dünya Kupası Avrupa elemelerinde Belarus, İsviçre ve ön elemeden gelecek A Grubu birincisi ile karşılaşacaklarını ifade eden Plaj Futbolu Milli Takımı Teknik Direktörü Ozan Yılmaz, "Bu rakibimiz 4 Temmuz 2023 tarihindeki maçlardan sonra belli olacak. Grupta ilk iki sırayı alıp çeyrek finale çıkmak istiyoruz. Yarı finale kalan 4 takım, 2024 yılında Dubai'de düzenlenecek olan FIFA Dünya Kupası'nda mücadele etme hakkı kazanacak. Şu an takımımızdaki arkadaşlık üst düzeyde. Katılan yeni oyuncuları, tecrübeli oyuncularla harmanlıyoruz. Bu konuda teknik ve idari ekibimiz son derece önemli çalışmalarda bulunuyor. En ufak detayları dahi düşünüyorlar. Yine her zaman olduğu gibi arkamızda duran ve tüm imkanları seferber eden Türkiye Futbol Federasyonu Başkanımız Sayın Mehmet Büyükekşi ve Yönetim Kurulumuz ile Futbol Gelişim Direktörümüz Sayın Oğuz Çetin hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadelemizi vereceğiz" diye konuştu.

 
Geri
İleri