TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımımız, Almanya'yı penaltılarla 5-4 yendi 8.07.2023
Plaj Futbolu Milli Takımımız, Almanyayı penaltılarla 5-4 yendi
Geri
İleri

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü'de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımımız, Almanya karşısında penaltılarla 5-4 galip geldi. Bakü Merkez Stadyumu'nda oynanan mücadelenin normal süresi müthiş bir çekişme sonucunda 4-4 berabere gitti. Bu süreçte takımımızın gollerini Yasin Bağcı, Emrah Ekmekçi (2) ve İsmail Turhan kaydetti. 3 dakikalık uzatma periyodunda eşitlik bozulmayınca seri penaltı atışlarına geçildi. Türkiye seri penaltı atışlarında da Almanya'ya karşı 5-4 üstünlük kurdu.  

Ozan Yılmaz: "Son saniyeye kadar mücadele ettik"

Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Direktörü Ozan Yılmaz, Almanya karşısında çetin bir mücadele sergilediklerini söyledi. Yılmaz, "Belarus yenilgisinden sonra son Avrupa Şampiyonu ve Avrupa Plaj Oyunları Şampiyonu İsviçre'yi yendik. Ardından iyi mücadele etmemize rağmen Danimarka karşısında şanssız bir yenilgi aldık. Hatalarımızdan dersler çıkartarak Almanya maçını oynadık. Çok önemli üç eksikle Almanya maçına çıktık. Ancak sahaya çıkan genç oyuncularımız iyi savaştı. Son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadık ve maçı penaltılara taşıdık. Kalecilerimiz iyi bir performans gösterince rakibimize üstünlük sağlayıp moral depoladık. Yarın sıralama maçında gelecek rakibimizi de mağlup edip, Avrupa'da iyi bir yer edinmek istiyoruz. Karakterli bir duruş gösteren tüm oyuncularımı tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Plaj Futbolu Milli Takımımız yarın Estonya ile karşılaşacak

2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri D Grubu karşılaşmaları için Bakü'de bulunan Plaj Futbolu Milli Takımımız, Avrupa’da ilk 10 takım içinde kalabilmek için yarın Estonya ile sıralama maçı oynayacak ve yerini kesinleştirecek. Bakü Merkez Stadyumu'nda oynanacak mücadele TSİ 13:45'te başlayacak. Plaj futbolu severler müsabakaları www.cbcsport.az internet adresinden canlı olarak takip edilebilecek.

Geri
İleri