TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımımızın NEOM Cup'taki Rakipleri Belli Oldu 14.09.2023
Plaj Futbolu Milli Takımımızın NEOM Cuptaki Rakipleri Belli Oldu
Plaj futbolunda dünyanın çok sayıda milli takımının katılmak için başvuruda bulunduğu en prestijli turnuva olan NEOM Cup 2023'te Türkiye, 7 takımla birlikte mücadele edecek.

NEOM Cup 2023 kura çekimi bugün Suudi Arabistan'ın ev sahipliğinde düzenlendi. Türkiye; plaj futbolunun güçlü takımları Brezilya; İspanya ve Birleşik Arap Emirlikleri ile B Grubu'nda yer aldı. A Grubu ise Suudi Arabistan, Japonya, Almanya ve İngiltere'den oluştu.Turnuva 23-28 Ekim 2023 tarihleri arasında Suudi Arabistan'da oynanacak.

Ozan Yılmaz: "Yakaladığımız çıkışın karşılığını aldık"

Plaj Futbolu Milli Takım Teknik Direktörü Ozan Yılmaz turnuvayı değerlendirdi. Çok büyük bir prestij kazandıklarını belirten Yılmaz; "Dünyadan çok sayıda ülke bu turnuvadaki 8 takım içinde olabilmek için başvuruda bulunuyor. Son dönemde yakaladığımız büyük çıkışın karşılığını aldık diyebilirim. Türkiye; dünya devleriyle birlikte en prestijli turnuvalardan kabul edilen NEOM Cup'ta mücadele verecek. Brezilya dünya 1 numarası... İspanya, Avrupa'nın en güçlü takımlarından... A Grubu'nda yer alan İngiltere, Almanya, Japonya dünyanın güçlü takımları... Böylesine iddialı rakiplerle mücadele edeceğiz. Burada olmak bile büyük bir prestij" ifadelerini kullandı. 

Ozan Yılmaz: "Türkiye'nin adı daha çok duyulacak"

Plaj Futbolu Milli Takımının son dönemde büyük bir atak içerisinde olduğunun altını çizen Yılmaz; "Avrupa'da ilk 10 takım içinde kaldık. Önemli takımlara karşı önemli zaferler elde ettik. NEOM Cup'ta da elimizden gelenin en iyisini sergilemek istiyoruz. Bu prestijli turnuvada dünya sıralamasındaki yerimizi daha da yukarılara taşımak istiyoruz. Başkanımız Mehmet Büyükekşi, yönetim kurulumuz ve Futbol Gelişim Direktörümüz Oğuz Çetin'in bize büyük destekleri var. Onların bu destekleri karşısında başarılı olarak plaj futbolunu ülkemizde daha da geliştirmek istiyoruz. Oyuncularımıza; teknik ekibimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ülkemizin adı; plaj futbolu dünyasında daha da çok zikredilir olacak. Buna yürekten inanıyoruz" dedi.

Orjinal boyutları için tıklayınız