TR
EN
Milli Takımlar » Plaj Futbolu Milli » Plaj Futbolu Milli Takımı Detay Sayfası
Plaj Futbolu Milli Takımımız, A Ligi Maçları İçin Alghero'da 18.09.2023
Plaj Futbolu Milli Takımımız, A Ligi Maçları İçin Algheroda
Geri
İleri
Avrupa A Ligi Süper Finalleri'nde mücadele edecek olan Plaj Futbolu Milli Takımımız, İtalya'nın Sardinya Adası'nda bulunan Alghero'ya geldi ve ilk antrenmanını gerçekleştirdi. Milliler, B Grubu'ndaki ilk maçında yarın 11.15'te Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. Grubundaki ikinci karşılaşmasını çarşamba günü 15.00'te İsviçre'ye karşı yapacak olan Plaj Futbolu Milli Takımımız, Perşembe günü 19:00'da Romanya ile grup aşamasındaki son maçını oynayacak. Teknik Direktör Ozan Yılmaz, son dönemde çok iyi bir çıkış yakaladıklarını hatırlattı. Bakü'de düzenlenen 2024 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde aldıkları sonuçların ardından Avrupa'da ilk 10 takım içinde kaldıklarını belirten Yılmaz, "Daha sonra Azerbaycan'da bir hazırlık kampı daha gerçekleştirdik. Oyuncularımıza bu kamplar dışında bireysel antrenman programları verdik ve kendilerini sürekli takip ettik. İtalya'ya hazır geldik." diye konuştu.

Ozan Yılmaz: "Rakiplerimizi çok iyi tanıyoruz"

Avrupa A Ligi Süper Finalleri'nde mutlak suretle gruptan çıkmak istediklerinin altını çizen Yılmaz, "Azerbaycan'ı çok iyi tanıyoruz. Son 2 yılda kendileriyle çok sayıda maç yaptık. Onlar bizim can kardeşimiz ancak sahada kazanmak için her şeyi yapacağız. İsviçre son Avrupa Şampiyonu, Avrupa Plaj Oyunları Şampiyonu ve son Dünya Üçüncüsü… Ancak en son oynadığımız maçta iyi bir performans göstererek kazanan biz olduk. Rakibi çok iyi analiz ettik. Çarşamba günü aynı başarıyı tekrarlamak istiyoruz. Romanya gelişmekte olan bir ülke. Tüm dikkatimizi sahaya verip bu gruptan çıkmak istiyoruz. Başkanımız Mehmet Büyükekşi, Yönetim Kurulumuz ve Futbol Gelişim Direktörümüz Oğuz Çetin'in bize büyük destekleri var. Yakaladığımız çıkışı bu turnuvada da sürdürmek istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Ozan Yılmaz: "NEOM Cup bizim için güzel bir şans"

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva yerleşkesi içerisinde bulunan plaj futbolu sahasının yenilendiğini belirten Ozan Yılmaz, "Yönetimimizin bize verdiği bu ciddi destek, oyuncularımız üzerinde çok büyük bir motivasyon kaynağı oluyor. Gelecek ay, katılacağımız NEOM Cup 2023'te Brezilya, İspanya, Japonya, İngiltere gibi takımların arasında sahne alacağız. Çok sayıda ülke katılmak için başvuruyor ancak bu yıl biz davet edildik ve 8 takım içinde olduk. Bu turnuvayı şans olarak görüyoruz. Sezonu böylesine önemli bir organizasyonla kapatmak, ülkemizdeki plaj futbolunun gelişiminin nasıl yükseldiğinin de önemli bir kanıtı." dedi.

Plaj Futbolu Milli Takımımızın kadrosunda şu isimler yer alıyor:

NO

ADI SOYADI

MEVKİSİ

1

Mehmet AŞLAMACI

KALECİ

2

İsmail TURHAN

KALECİ

3

Yasin BAĞCI

SAVUNMA

4

Recep DEMİR

SAVUNMA

5

Oğuzhan KARACA

SAVUNMA

6

Sinan ÜZEN

SAVUNMA

7

Ferhat GÜLBAĞ

SAVUNMA

8

Efe Lorenzo DENİZ

KANAT

9

Volkan YEŞİLIRMAK

KANAT

10

Semih TÜRKMEN

KANAT

11

Cem KESKİN

HÜCUM

12

Emrah EKMEKÇİ

HÜCUM

 

Futbol Gelişim Direktörü

OĞUZ ÇETİN

 

Teknik Direktör

OZAN YILMAZ
Geri
İleri