TFF
ANA SAYFA
TFF
MİLLİ TAKIMLAR
LİGLER
KUPALAR
FGD
BİLGİ BANKASI
 
 
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Turkcell FIFA eMilli Takım Seçmeleri Turkcell Plaza'da gerçekleşiyor 12.01.2022
Turkcell FIFA eMilli Takım Seçmeleri Turkcell Plazada gerçekleşiyor
Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu 55 Avrupa ülkesinden katılımcıların yer aldığı online turnuva neticesinde son 8'e kalma başarısı gösteren eFutbolcular, Turkcell eMilli Takım Seçmeleri'nin Büyük Finalinde yer alacak. 

Yarın Turkcell Plaza'da gerçekleşecek olan turnuva neticesinde finale kalan iki eFutbolcu, eMilli Takım forması giyme hakkı elde ederek eNations Cup'da Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanacak. 

Son 8'e kalma başarısı gösteren Yunus Emre Yıldırım (Team Gullit), Alp Ata Kansu (SC Cambuur), Arda Azinyan (Team Merih Demiral), Türkcan Ulutaş (Fenerbahçe eSpor), Alper Akbulut (Fenerbahçe eSpor), Serhan Yeniaras (Parla eSpor), Selim Mert Güler (Parla eSpor) ve Arda Kaygusuz (Futbolist) offline turnuvada mücadele ederek ilk iki isim arasına girmeye çalışacak.

Türkiye FIFA eMilli Takımı, eNations Cup Avrupa Elemeleri'nde ilk haftası tamamlanan maçlar neticesinde 5 galibiyet, 3 beraberlik, 6 mağlubiyet alarak Division 1'de devam etme hakkını elde etti. 8 takımlı grubumuzda ilk hafta oynanan maçlar neticesinde İngiltere, İsrail ve Norveç bir alt gruba düştü.

eNations Cup 2'nci hafta maçları 27-28 Ocak'ta, 3'üncü hafta 10-11 Mart'ta, 4'üncü hafta ise 7-8 Nisan'da oynanacak.

eNations Cup turnuvasının 4 haftası sonucunda toplam puanda ilk 2 sırada yer alan takımlar ve 4'üncü haftayı lider tamamlayan takım Avrupa Play-Offlarına doğrudan katılmaya hak kazanıyor.

Bu 3 takım haricindeki diğer takımlar ise Mayıs ayında oynanacak olan Play-In'lere katılarak eNations Cup Play-Offlarına çıkmak için mücadele edecek.

FIFA eMilli Takımımızın kadrosunda Emirhan Erdem (Team Demiral), İsmail Can Yerinde (Futbolist), Kaan Tüzün (Galatasaray) ve Mert Altıntop (Futbolist) yer alıyor.
Orjinal boyutları için tıklayınız
Site İçi Arama
Detaylı Arama
 
 
 

İletişim | Site Haritası | Kopya Hakları | Kullanım Şartları | Sponsorlar
Tüm hakları Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir.