TR
EN
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
U19 ve U17 Milli Takımları değerlendirme toplantısı Riva'da yapıldı 31.10.2022
U19 ve U17 Milli Takımları değerlendirme toplantısı Rivada yapıldı
Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, U19 Milli Takım Teknik Direktörü Ali Nadir Başkan ve U17 Milli Takım Teknik Direktörü Onur Zayim'in katıldığı U19 ve U17 Milli Takımlarımızın UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Turu karşılaşmaları değerlendirme toplantısı TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Genç Milli Takımlar binası toplantı odasında yapıldı. 

Eleme turu karşılaşmalarını başarı ile geçip Elit Tur'a yükselen U19 ve U17 Milli Takımlarımızın oynadığı maçların detaylı analizlerinin yapıldığı toplantıda, Elit Tur maçları öncesi yapılacak kamplar ve hazırlık süreçleri planlandı. U19 Milli Takım Teknik Direktörü Ali Nadir Başkan, Milli Takımımızın Bulgaristan'da katıldığı UEFA U19 Avrupa Şampiyonası Eleme Turu maçları ile ilgili analizlerde ve tespitlerde bulunurken, U17 Milli Takımımız ile yine Bulgaristan'da düzenlenen eleme turu maçlarında mücadele eden U17 Milli Takım Teknik Direktörü Onur Zayim, Milli Takımımızın eleme turu analizlerini ve Elit Tur hazırlık planlamasının sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Ümit Milli Takım Teknik Direktörü ve Genç Milli Takımlar Sorumlusu Tolunay Kafkas, "Genç Milli Takımlar olarak katıldığımız organizasyonlarda bir üst turlara adımızı yazdırırken oyuncu gelişimini de önemsiyoruz. Yaş gruplarında bulunan Milli oyuncuları bir üst yaş grubuna en iyi şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Bu çalışmalarda UEFA organizasyonları, oyuncular için çok önemli birer sınav. Genç Milli Takımlarda oyuncularımızın gelişimlerine katkı sağlayıp bir üst yaş grubuna taşımak önceliğimiz olmaya devam edecek. Bugün gerçekleştirilen toplantımızda yakın dönemde katıldığımız eleme turu maçları analizlerini ve değerlendirmelerini yaptık. Bu tarz toplantılar bizim için çok önemli ve kıymetli. Bu toplantıda, 2023 yılı Mart ayında oynayacağımız Elit Tur maçları hakkında hazırlık süreçlerinin planlamasını da gerçekleştirdik. Avrupa Şampiyonası Finallerine katılmak adına en iyi şekilde hazırlıklarımızı yapacağız." dedi. 
 
Orjinal boyutları için tıklayınız
Orjinal boyutları için tıklayınız