TR
EN
Milli Takımlar » Milli Takımlar Haber Detay Sayfası
Turkcell eMilli Takımlar Seçmeleri Büyük Finali yarın başlıyor 16.11.2022
Turkcell eMilli Takımlar Seçmeleri Büyük Finali yarın başlıyor
Türkiye'nin de içerisinde bulunduğu 55 Avrupa ülkesinden katılımcıların yer aldığı online turnuva neticesinde son 8'e kalma başarısı gösteren eFutbolcular, yarın Turkcell eMilli Takım Seçmeleri'nin Büyük Finalinde yer alacak. 

TFF Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri Orhan Saka Konferans Salonu'nda gerçekleşecek olan turnuva neticesinde finale kalan üç eFutbolcu, eMilli Takım forması giyme hakkı elde ederek eNations Cup'da Türkiye'yi temsil etme hakkı kazanacak. 

Son 8'e kalma başarısı gösteren Mert Altıntop (Parla Espor), Kaan Tüzün (Galatasaray Espor), Emirhan Erdem (Team Demiral), Türkcan Ulutaş (Fenerbahçe Espor), İsmail Can Yerinde (Digital Athletics Espor), Serhan Yeniaras (Fut Espor), Selim Mert Güler (Parla Espor) ve Berk Turan (Fire Flux Espor) offline turnuvada mücadele ederek ilk üç isim arasına girmeye çalışacak.

FIFA eNations Cup 2023 Avrupa Elemeleri D Grubu'nda yer alacak olan eMilli Takımımızın rakipleri belli oldu. Danimarka, Portekiz, Norveç ve Bosna Hersek ile 15-16 Aralık'ta karşılaşacak olan Türkiye eMilli Takımı, grubunu lider tamamlaması durumunda FIFA eNations Cup 2023 Play-Off'larına katılma hakkı elde edecek.

eNations Cup turnuvasının 3 haftası sonucunda toplam puanda ilk sırada yer alan takımlar ve 3'üncü haftayı lider tamamlayan takım Avrupa Play-Offlarına doğrudan katılmaya hak kazanıyor.

Bu 2 takım dışındaki diğer takımlar ise Mayıs ayında oynanacak olan Play-In'lere katılarak eNations Cup Play-Offlarına çıkmak için mücadele edecek.

eMilli Takımımızın tüm maçları TFF1923 Twitch ve TFF Youtube kanallarından canlı olarak yayınlanacak.
Orjinal boyutları için tıklayınız